Straż Graniczna poinformowała najnowsze dane. Ilu próbowało przekroczyć nielegalnie granicę z Białrousią?

Straż Graniczna poinformowała najnowsze dane. Ilu próbowało przekroczyć nielegalnie granicę z Białrousią?
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

W niedzielę strażnicy graniczni zanotowali 222 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – przekazała w poniedziałek Straż Graniczna.

"Na granicy Polski z Białorusią odnotowaliśmy wczoraj 222 próby nielegalnego przekroczenia granic" - przekazała w poniedziałek rano na Twitterze Straż Graniczna.

Straż Graniczna podała najnowsze dane

SG podała, że ostatniej doby za pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy zatrzymano 3 osoby : 2 obywateli Polski i obywatela Ukrainy.

Wobec 101 osób zostało wydane postanowienie o opuszczeniu terytorium Polski.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne – poinformował w czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Zapora wzdłuż granicy z Białorusią powstanie na długości 180 km na terenie Podlasia. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug. Łącznie zapora będzie miała 5,5 metra wysokości. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni. 

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dorota Przygrodzka, Andrzej Niczypor SJ

Wolność, która jest tematem prezentowanych konferencji, to w kontekście współczesnego dążenia do niczym nieograniczonej niezależności i swobody, zagadnienie niezmiernie istotne. Autorzy próbują odpowiedzieć na ważne w tym kontekście pytania, między innymi:

- Czy współczesny człowiek...

Skomentuj artykuł

Straż Graniczna poinformowała najnowsze dane. Ilu próbowało przekroczyć nielegalnie granicę z Białrousią?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.