Abp Gądecki: migranci potrzebują naszego wsparcia duchowego i materialnego

Abp Gądecki: migranci potrzebują naszego wsparcia duchowego i materialnego
fot. Salve TV / YouTube
PAP / pk

"Gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać" - napisał abp Stanisław Gądecki w apelu ws. pomocy migrantom.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski poprosił też o zorganizowanie 21 listopada ogólnopolskiej zbiórki funduszy.

W związku z trudną sytuacją migrantów na granicy polsko-białoruskiej, abp Gądecki wystosował specjalny apel do wiernych w Polsce, przekazany w poniedziałek PAP przez biuro prasowe Episkopatu.

Kościół w Polsce a migranci

Przewodniczący KEP zwraca w nim uwagę, że Kościół w Polsce od początku kryzysu migracyjnego - "za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji - świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom".

DEON.PL POLECA

"W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska" - wskazał w apelu abp Gądecki.

Ogólnopolska zbiórka

Przyznając, że potrzeby wciąż rosną Przewodniczący Episkopatu zwrócił się do wiernych w Polsce oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Wskazał, że może się ona odbyć po wszystkich mszach św. w niedzielę 21 listopada.

Zapowiedział, że "środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone - za pośrednictwem Caritas Polska - na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce".

Hierarcha przypomniał w apelu, że misją Kościoła jest w pierwszym rzędzie głoszenie Ewangelii. "W konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność" - napisał abp Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu poprosił również o modlitwę o pokój na wschodniej granicy Polski.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki: migranci potrzebują naszego wsparcia duchowego i materialnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.