Abp Guzdek do funkcjonariuszy SG: jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm

Abp Guzdek do funkcjonariuszy SG: jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm
fot. Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski / YouTube
KAI / pk

"Tylko wspólnymi siłami będziemy w stanie zdać egzamin w sytuacji kryzysu" - napisał abp Józef Guzdek, metropolita białostocki i administrator apostolski Ordynariatu Polowego.

Abp Guzdek wyraził wdzięczność żołnierzom, funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji, pełniących służbę w strefie objętej stanem wyjątkowym, wywołanym kryzysem migracyjnym. Podkreślił, że "sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niezwykle napięta". Metropolita białostocki zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, z jakimi wyzwaniami mierzą się żołnierze i funkcjonariusze każdego dnia. "Jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm, a także za każdy przejaw współczucia i gest pomocy okazywany migrantom" - napisał.

Kryzys, który można pokonać tylko własnymi siłami

Administrator apostolski Ordynariatu Polowego wyraził wdzięczność "za wzorowe wypełnianie obowiązku wobec Ojczyzny, patriotyczną postawę i zaangażowanie w troskę o dobro Rzeczpospolitej". Podkreślił, że wraz z księżmi kapelanami będzie modlił się w intencji żołnierzy, funkcjonariuszy oraz ich rodzin. "Tylko wspólnymi siłami będziemy w stanie zdać egzamin w sytuacji kryzysu" - napisał abp Guzdek.

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, abp Guzdek zachęcił do modlitwy w intencji zmarłych z rodzin żołnierzy i funkcjonariuszy, a także poległych w obronie Ojczyzny i tych, którzy pełnili służbę na rzecz pokoju i bezpieczeństwa. - Moje myśli w tych dniach będą przy rodzinach żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy już odeszli na wieczną wartę. Niech Wam Bóg błogosławi w służbie pełnionej dla dobra Ojczyzny i społeczeństwa - napisał arcybiskup.

DEON.PL POLECA

Przesłanie zostało umieszczone na stronie internetowej Ordynariatu Polowego oraz przesłane do kapelanów pełniących posługę duszpasterską w kraju i na misjach pokojowych.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
Zapis rekolekcji radiowych będących uwspółcześnioną formą rekolekcji ignacjańskich, zwanych także rekolekcjami w życiu codziennym. Polegają one na wysłuchaniu wprowadzenia do modlitwy (od poniedziałku do piątku) oraz na odprawieniu w oparciu o nie 30-minutowej medytacji. Są...

Skomentuj artykuł

Abp Guzdek do funkcjonariuszy SG: jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.