Straż Graniczna: w piątek odnotowano 511 prób nielegalnego przekroczenia granicy

Straż Graniczna: w piątek odnotowano 511 prób nielegalnego przekroczenia granicy
fot. PAP/Darek Delmanowicz
PAP / pk

Straż Graniczna na Twitterze podała najnowsze dane dotyczące prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

W piątek strażnicy graniczni odnotowali 511 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 13 nielegalnych imigrantów. 13 zatrzymanych imigrantów to obywatele Iraku.

"Wobec 108 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Za pomocnictwo zatrzymano 5 osób: 3 obywateli Syrii, 1 obywatela Rumunii oraz bezpaństwowca" - dodano.

DEON.PL POLECA

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała 27,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym 15,7 tys. w samym październiku.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Straż Graniczna: w piątek odnotowano 511 prób nielegalnego przekroczenia granicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.