"Do końca roku przyjmiemy 50 osób". Mocno rośnie zainteresowanie służbą w Straży Granicznej

"Do końca roku przyjmiemy 50 osób". Mocno rośnie zainteresowanie służbą w Straży Granicznej
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
PAP/mł

Trwa nabór do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Chętnych jest dużo, więc zwiększono limit przyjęć. - Do końca roku przyjmiemy 50 osób - poinformowała kapitan Monika Chwastek z podlaskiej SG.

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej zostały zwiększone limity naboru do służby. Jest dużo chętnych. Jak poinformowała PAP kapitan Monika Chwastek z podlaskiej SG, nabór trwa. 

- Wcześniej w październiku były 32 miejsca, jednak na nasz wniosek został zwiększony on do 40, a w grudniu o dodatkowe 10. Do końca roku przyjmiemy 50 osób - zaznaczyła kapitan Monika Chwastek. Podkreśliła też, że choć liczba funkcjonariuszy w podlaskim oddziale wciąż rośnie, to jednak potrzeby są duże. 

W ocenie Chwastek jest duże zainteresowanie służbą w Straży Granicznej.

- Większe zainteresowanie bierze się może z tego, jak w mediach są przedstawiane informacje o sytuacji na granicy. Wpływ mogą mieć również planowane na przyszły rok podwyżki w służbie - wskazała. Podała też, kto może zostać przyjęty do służby w Straży Granicznej.  

- O przyjęcie mogą się starać osoby do 35. roku życia, z obywatelstwem polskim, wykształceniem minimum średnim, o nieposzlakowanej opinii i dające rękojmię zachowania tajemnicy - powiedziała. Dodała, że poszukiwani są mieszkańcy regionu.

- Osoba przyjęta do służby musi mieć świadomość, że będzie pracowała u nas. Nie ma takiej możliwości, że my przyjmiemy do służby, a kandydat po przyjęciu wystąpi z prośbą np. o przeniesienie do np. morskiego oddziału - podkreśliła.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

W podlaskim oddziale służy 2150 funkcjonariuszy. Jest on jednym z najliczniejszych w Polsce.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni, dzień później opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Od początku października Straż Graniczna zanotowała ok. 10 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Księga pamiątkowa zawiera sześć z siedmiu konferencji prowadzonych przez ks. Krzysztofa w ramach weekendowych sesji w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. „W duchu i przyjaźni" jest właśnie szóstą, dotąd niepublikowaną konferencją. Redakcję tekstu kończył podczas...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Do końca roku przyjmiemy 50 osób". Mocno rośnie zainteresowanie służbą w Straży Granicznej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.