Straż Graniczna: agresywne zachowania migrantów w stosunku do funkcjonariuszy

Straż Graniczna: agresywne zachowania migrantów w stosunku do funkcjonariuszy
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

"W miniony weekend na granicy Polski i Białorusi zanotowaliśmy kilka kolejnych przypadków agresywnego zachowania migrantów w stosunku do funkcjonariuszy SG, żołnierzy WP oraz policjantów" - poinformowała we wtorek Straż Graniczna.

Straż Graniczna we wtorek zamieściła na swoim Twitterze film, na którym widać osoby stojące po białoruskiej stronie granicy. Osoby te rzucają czymś, m.in grubymi gałęziami w samochód Straży Granicznej.

DEON.PL POLECA
Straż graniczna: przypadki agresywnego zachowania migrantów w stosunku do funkcjonariuszy SG, żołnierzy WP oraz policjantów.

"W miniony weekend na granicy Polski i Białorusi zanotowaliśmy kilka kolejnych przypadków agresywnego zachowania migrantów w stosunku do funkcjonariuszy SG, żołnierzy WP oraz policjantów" - przekazała Straż Graniczna. "Tym razem na szczęście nikomu nic się nie stało. Ucierpiał 'tylko' samochód służbowy" - dodał w rozmowie z PAP chor. Michał Tokarczyk z sekcji prasowej Straży Granicznej.

"Wczoraj po północy w okolicach Bobrówki w pow. hajnowskim kilkudziesięciu policjantów pojechało na pomoc żołnierzom, zaatakowanym przez dużą grupę osób z terytorium Białorusi" – poinformował PAP we wtorek zespół prasowy podlaskiej policji.

Według podanych przez policję informacji, na miejsce przyjechali też funkcjonariusze SG. "Agresorzy rzucali kamieniami w kierunku żołnierzy i funkcjonariuszy. Na widok kolejnych policyjnych radiowozów wsiedli do białoruskich ciężarówek i odjechali. Podczas tego ataku zakłócana była policyjna łączność radiowa i telefoniczna. Pomimo porysowanych kasków ochraniających głowy policjantów, żaden z funkcjonariuszy nie został ranny" - opisała zdarzenie policja.

W poniedziałek strażnicy graniczni zanotowali 684 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – poinformowała we wtorek Straż Graniczna. Zatrzymano za pomocnictwo w przekraczaniu granicy 2 osoby - obywatela Ukrainy oraz obywatela Egiptu.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 29 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

 

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dorota Przygrodzka, Andrzej Niczypor SJ

Wolność, która jest tematem prezentowanych konferencji, to w kontekście współczesnego dążenia do niczym nieograniczonej niezależności i swobody, zagadnienie niezmiernie istotne. Autorzy próbują odpowiedzieć na ważne w tym kontekście pytania, między innymi:

- Czy współczesny człowiek...

Skomentuj artykuł

Straż Graniczna: agresywne zachowania migrantów w stosunku do funkcjonariuszy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.