Obozowisko w Kuźnicy opróżnione; migranci przewiezieni do centrum w Bruzgach

Obozowisko w Kuźnicy opróżnione; migranci przewiezieni do centrum w Bruzgach
fot. PAP/Straż Graniczna
PAP / pk

- Obóz dla uchodźców w Kuźnicy został opóźniony z imigrantów, zaś przebywające tam osoby zostały przewiezione do Centrum Logistycznego niedaleko przejścia granicznego w Bruzgach - powiedziała rzeczniczka prasowa Straży Granicznej ppor. Anna Michalska podczas piątkowej konferencji prasowej.

Ppor. Anna Michalska poinformowała również, że "w czwartek doszło do 255 prób nielegalnego przekroczenia granicy, w związku z tym wydano 45 postanowień o opuszczenie Polski, te osoby otrzymały też zakaz wjazdu na terytorium Polski oraz strefy Schengen na okres trzech lat". W tym miesiącu odnotowano już 6300 takich prób, natomiast na przestrzeni całego roku ta skala wynosi 35 400 prób.

- Dla porównania w ubiegłym roku o tej porze zatrzymano zaledwie 95 cudzoziemców, widać więc, że skala nielegalnej migracji w tym roku jest nieporównywalna, olbrzymia - powiedziała.

Rzecznik SG poinformowała także o "zatrzymaniu 2500 nielegalnych imigrantów w tym miesiącu, zaś 1849 cudzoziemców przebywa w ośrodkach dla uchodźców". Według informacji Anny Michalskiej "57 proc. osób, które przebywają w ośrodkach złożyło wniosek o ochronę międzynarodową w Polsce. Wśród nich jest 650 obywateli Iraku, 170 obywateli Afganistanu oraz 39 obywateli Somali. Są to największe grupy" - podkreśliła.

DEON.PL POLECA

W czwartek doszło do siłowej próby przekroczenia granicy

W czwartek na odcinku ochranianym przez placówkę w Mielniku, "doszło do siłowej próby przekroczenia granicy, w której brała udział grupa 50 osób, tym osobom udało się wejść na terytorium Polski na kilkadziesiąt metrów, po czym zostały zatrzymane oraz pouczone o obowiązku opuszczenia terytorium Polski i doprowadzone do granicy. Z tej grupy zabraliśmy pięcioosobową rodzinę, w tym kobietę w widocznej ciąży. Obecnie przebywają oni w naszej placówce. Głowa tej rodziny - mężczyzna powiedział, że chcę zostać w Polsce, chce tu pracować. Udzielimy mu wszelkiej pomocy. Z moich informacji wynika, że w piątek uda się na miejsce tłumacz. Będą przyjmowane wnioski o ochronę międzynarodową, przebywa u nich lekarz - są w dobrym stanie medycznym, są to obywatele Iraku - przekazała Anna Michalska.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Obozowisko w Kuźnicy opróżnione; migranci przewiezieni do centrum w Bruzgach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.