Caritas w Gnieźnie tworzy bazę osób i instytucji, które mogą pomóc uchodźcom z Ukrainy

Caritas w Gnieźnie tworzy bazę osób i instytucji, które mogą pomóc uchodźcom z Ukrainy
fot. PAP/Darek Delmanowicz
KAI / pk

Gnieźnieńska Caritas buduje bazę osób i instytucji z terenu archidiecezji gnieźnieńskiej mogących i chcących pomóc uchodźcom z Ukrainy. Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz dostępny na stronie www.caritas.gniezno.pl.

O zgłaszanie się proszone są wszystkie osoby i instytucje dysponujące miejscami noclegowymi i transportem, ale także gotowe podzielić się żywnością, środkami pierwszej potrzeby itp. Caritas zwraca się też z apelem o zgłaszanie się do osób mówiących po ukraińsku, do psychologów, prawników i wszystkich, którzy chcą służyć jako wolontariusze. Zgłoszenia przyjmowane są przez specjalny formularz uruchomiony na stronie www.caritas.gniezno.pl.

DEON.PL POLECA
- Wszyscy jesteśmy poruszeni tym, co obserwujemy na Wschodzie i nie możemy pozostać obojętni wobec dramatu i cierpienia tych ludzi. Prosimy wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc do zgłaszania się do nas. Każda, najmniejsza nawet pomoc, jest teraz ważna, potrzebna i przeciwstawia się temu wielkiemu złu, jakim jest wojna, ocalając zarówno ludzkie życie, jak i nadzieję - mówi dyrektor gnieźnieńskiej Caritas ks. Krzysztof Stawski.

Caritas poprosiła również księży archidiecezji gnieźnieńskiej o rozpowszechnianie powyższej informacji dostępnymi dla nich kanałami - tak, by dotarła do jak największej liczby wiernych.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Caritas w Gnieźnie tworzy bazę osób i instytucji, które mogą pomóc uchodźcom z Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.