Straż Graniczna: do Polski z Ukrainy w piątek wjechało ponad 47 tysięcy osób

Straż Graniczna: do Polski z Ukrainy w piątek wjechało ponad 47 tysięcy osób
fot. PAP/Darek Delmanowicz
PAP / pk

Do Polski z Ukrainy w piątek wjechało ponad 47 tysięcy osób - podała w sobotę Straż Graniczna. Poinformowano, że we wszystkich przejściach drogowych na granicy polsko-ukraińskiej prowadzona jest odprawa w ruchu pieszym.

"Wczoraj tj.25.02 funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych na granicy polsko-ukraińskiej łącznie 58,3 tys. podróżnych, w tym na kierunku wjazdowym do Polski 47,5 tys. osób" - podała Straż Graniczna na Twitterze.

Poinformowano również, że "decyzją Komendanta Głównego SG we wszystkich przejściach drogowych na granicy polsko-ukraińskiej prowadzona jest odprawa w ruchu pieszym.

Po tym, jak Rosja w czwartek, 24 lutego, nad ranem zaatakowała Ukrainę z trzech kierunków, w Polsce decyzją MSWiA służby zaczęły realizować plan pomocy dla uchodźców. Uruchomiono m.in. specjalne punkty recepcyjne przy granicy polsko-ukraińskiej. Osoby przekraczające tę granicę zwolniono z obowiązku kwarantanny i posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Według danych SG do Polski przez granicę z Ukrainą w czwartek wjechało 29 tysięcy osób, a z Polski na Ukrainę wyjechało 9,2 tysiąca osób. Większość Ukraińców, którzy przyjeżdżają do Polski, kieruje się do swoich rodzin lub znajomych w Polsce albo w innym kraju UE.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Straż Graniczna: do Polski z Ukrainy w piątek wjechało ponad 47 tysięcy osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.