Centrum Ochrony Dziecka uruchamia nową formę pomocy ofiarom wykorzystywania seksualnego w Kościele

Centrum Ochrony Dziecka uruchamia nową formę pomocy ofiarom wykorzystywania seksualnego w Kościele
(fot. unsplash.com)
1 rok temu
KAI / sz

COD uruchomiło specjalny adres mailowy: pomoccod@ignatianum.edu.pl skierowany głównie do osób dotkniętych wykorzystaniem seksualnym w dzieciństwie lub młodości w środowisku kościelnym, szczególnie do tych, które zmagają się, ze skutkami tego rodzaju przemocy.

- Otwieramy możliwość podzielenia się drogą mailową swoją historią, trudnościami, potrzebami i pytaniami. Również w sytuacji, gdy nie doświadczyłaś lub nie doświadczyłeś takiej przemocy, ale jesteś jej świadkiem. Chcemy odpowiedzieć na Twoje pytania i – jeśli to możliwe – pomóc przez konkretną informację o możliwościach otrzymania pomocy – informuje krakowskie Centrum Ochrony Dziecka.

Nowy adres mailowy: pomoccod@ignatianum.edu.pl obsługiwać będzie bezpośrednio siostra Anna Papierz, urszulanka, współpracownik Centrum Ochrony Dziecka, nauczyciel, pedagog z wieloletnim doświadczeniem pracy, słuchaczka studiów podyplomowych z zakresu profilaktyki przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży.

- Zmagasz się ze skutkami krzywdy w sferze seksualności doświadczonej w dzieciństwie lub młodości w środowisku kościelnym, potrzebujesz wsparcia, porady, poszukujesz informacji o możliwości uzyskania pomocy, możesz napisać o tym w e-mailu – zachęca s. Anna.

Radą i pomocą przy udzielaniu porad i wskazywaniu konkretnej pomocy służyć będzie cały zespół COD pod przewodnictwem o. Adama Żaka SJ. Jest to najbardziej kompetentna i doświadczona w Polsce ekipa specjalistów w zakresie rozwiązywania problemów związanych z wykorzystywaniem seksualnym małoletnich w Kościele oraz tworzenia odpowiednich programów prewencyjnych w tym obszarze

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ
18,83 zł
26,90 zł

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Centrum Ochrony Dziecka uruchamia nową formę pomocy ofiarom wykorzystywania seksualnego w Kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.