Chorwaci wzruszeni tekstem katolickiego dziennikarza z Polski. "Lepiej nas zrozumiał niż my sami"

Chorwaci wzruszeni tekstem katolickiego dziennikarza z Polski. "Lepiej nas zrozumiał niż my sami"
(fot. facebook.com / bitno.net)

"Lepiej nas zrozumiał niż my sami". Tysiące internautów z Chorwacji udostępniło nasz tekst o tym, czego katolicy mogą nauczyć się od chorwackich wicemistrzów mundialu. "Dziękuję Szymonowi Żyśko za te piękne słowa". "Po tym artykule człowiek zdaje sobie sprawę, że (...) choć jesteśmy dalecy od doskonałości, to jesteśmy też pełni ducha i życia!"

Nasz redakcyjny kolega, Szymon Żyśko, został zaskoczony wczoraj wieczorem przez chorwackiego dziennikarza, który podziękował mu za tekst "Czego katolicy mogą nauczyć się od Chorwatów?". Szymon opisał w nim pięć życiowych lekcji, które każdy z nas może wziąć z niezwykłego występu.

Tekst spotkał się z ogromną popularnością, gdyż wielu felietonistów, komentatorów i analityków nie było do końca zadowolonych z występu. Trudno w to uwierzyć, ale wielu krytykowało swoich piłkarzy za to, że nie wygrali z Francją. Jak zauważył Goran Andrijanić, który omówił tekst Szymona na portalu bitno.net, opinia publiczna Chorwacji była otoczona jakimś ciemnym całunem, który uniemożliwia zobaczenie żywotności, sukcesu i przebojowości Chorwatów.

Pročitajte ovaj tekst. Naprosto je fascinantno i istodobno malo tužno da jedan Poljak umije bolje razumjeti i cijeniti...

Opublikowany przez Goran Andrijanić Środa, 18 lipca 2018

"Co za dobre myślenie o nas, Chorwatach! Mój Boże, mamy tak złą opinię o sobie!" - napisał w komentarzu Mladen.

DEON.PL POLECA

"Dziękuję Szymonowi Zysko za te piękne słowa, ponieważ Vatreni nie przywieźli złota, ale dla nas są złoci, ponieważ przynieśli nam coś więcej niż złoto: pokazali całemu światu, że bez Boga nie da się iść dalej" - skomentowała Marine.

Chorwaci dają nam więc kolejną lekcję - nawet w ogromnym sukcesie da się zawsze zobaczyć porażkę. Raczej nie warto.

Prezydent Chorwacji, by kibicować, wzięła urlop i poleciała tanim rejsem do Rosji. Internauci ją pokochali >>

Bitno.net jest jednym z największych portali informacyjno-religijnych w Chorwacji. Jego profil na Facebooku lubi ponad 140 tysięcy użytkowników. Artykuł Szymona jest od wczoraj numerem jeden wśród najpopularniejszych tekstów portalu. Gratulujemy i dziękujemy!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Chorwaci wzruszeni tekstem katolickiego dziennikarza z Polski. "Lepiej nas zrozumiał niż my sami"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.