Co dalej ze zdrowiem papieża Franciszka? Publikujemy wypowiedź lekarza

Co dalej ze zdrowiem papieża Franciszka? Publikujemy wypowiedź lekarza
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

- Antybiotyki, kortyzon i aerozole oprócz niezbędnego odpoczynku. Papież będzie musiał uzbroić się w cierpliwość, a udanie się na COP28 w Dubaju, przy tak wielu godzinach lotu i tak dużym stresem, nie było wcale rozsądne. Lekarze, którzy go leczyli, mieli rację, radząc mu, aby pozostał w Domu Świętej Marty - uważa doświadczony pulmonolog, profesor Nicola Dardes, cytowany przez rzymski dziennik Il Messaggero.

Profesor Nicola Dardes, w oparciu o dostępne informacje dostarczone przez Watykan uważa, że sytuacja zdrowotna papieża nie jest dramatyczna. - Cierpi na bakteryjne lub wirusowe zapalenie, które jest dość powszechne, zwłaszcza w tym wieku. Leczenie antybiotykami jest konieczne - uważa prof. Dardes.

Papież nie leci do Dubaju

Wcześniej pisaliśmy, że papież Franciszek odwołał swoją podróż do Dubaju. Poinformował o tym dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni, który napisał w komunikacie przekazanym dziennikarzom: "Mimo poprawy ogólnego obrazu klinicznego Ojca Świętego w związku ze stanem grypowym i zapaleniem dróg oddechowych, lekarze poprosili papieża, by nie wyruszał w podróż do Dubaju, planowaną na najbliższe dni z okazji konferencji klimatycznej".

Źródło: KAI / pk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Co dalej ze zdrowiem papieża Franciszka? Publikujemy wypowiedź lekarza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.