[PILNE] Papież odwołał podróż do Dubaju. Lekarze zaniepokojeni stanem zdrowia Franciszka

[PILNE] Papież odwołał podróż do Dubaju. Lekarze zaniepokojeni stanem zdrowia Franciszka
Papież Franciszek odwołał swoją podróż do Dubaju (fot. Grzegorz Gałązka)
PAP / tk

Na prośbę lekarzy papież Franciszek odwołał swoją podróż do Dubaju na konferencję klimatyczną ONZ w dniach 1-3 grudnia - poinformowało biuro prasowe Watykanu. Powodem jest stwierdzony w tych dniach stan zapalny dróg oddechowych - wyjaśniono.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni w komunikacie przekazanym wieczorem dziennikarzom napisał: "Mimo poprawy ogólnego obrazu klinicznego Ojca Świętego w związku ze stanem grypowym i zapaleniem dróg oddechowych, lekarze poprosili papieża, by nie wyruszał w podróż do Dubaju, planowaną na najbliższe dni z okazji konferencji klimatycznej".

Papieska podróż do Dubaju odwołana

"Papież Franciszek przyjął z wielkim żalem prośbę lekarzy, a zatem podróż jest odwołana" - ogłosił rzecznik Watykanu.

Podkreślił zarazem, że w związku z wolą papieża i Stolicy Apostolskiej, by uczestniczyć w dyskusjach w najbliższych dniach, możliwie najszybciej ustalona zostanie inna forma, w jakiej można będzie ją zrealizować.

DEON.PL POLECA

Jeszcze w południe we wtorek odbył się briefing w Watykanie, w trakcie którego dyrektor biura prasowego przedstawił szczegóły planowanej papieskiej podróży do Dubaju. Zapowiedział, że Franciszek przeprowadzi około 30 rozmów bilateralnych z szefami państw i rządów oraz przedstawicieli stowarzyszeń.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

[PILNE] Papież odwołał podróż do Dubaju. Lekarze zaniepokojeni stanem zdrowia Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.