Papież: Konferencja klimatyczna w Dubaju może być punktem zwrotnym

Papież: Konferencja klimatyczna w Dubaju może być punktem zwrotnym
Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
PAP / tk

Konferencja klimatyczna w Dubaju COP28 "może być punktem zwrotnym" - przekazał papież Franciszek w serwisie X. W piątek papież wyrusza w podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by wziąć udział w konferencji. Będzie uczestniczyć w tym globalnym wydarzeniu jako pierwszy papież w historii.

"Jeśli ufamy w zdolność człowieka do wykraczania poza swoje małostkowe interesy i myślenia na wielką skalę, to nie możemy wyrzec się marzenia, że COP28 doprowadzi do stanowczego przyspieszenia transformacji energetycznej" - brzmi wiadomość papieża opublikowana przez Watykan na profilu Pontifex.

"Ta Konferencja może być punktem zwrotnym" - dodał.

Wypowiedź ta została zacytowana z opublikowanej w październiku adhortacji apostolskiej Franciszka "Laudate Deum" , która jest kontynuacją jego ekologiczno- społecznej encykliki "Laudate si'" z 2015 roku.

Papież, który przechodzi obecnie stan zapalny dróg oddechowych, potwierdził, że w piątek wyruszy w podróż do Dubaju. Wygłosi tam przemówienie i spotka się ze światowymi przywódcami.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież: Konferencja klimatyczna w Dubaju może być punktem zwrotnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.