Watykan: Papież przyjął prezydenta Paragwaju

Watykan: Papież przyjął prezydenta Paragwaju
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI)
KAI/dm

Pomimo przechodzonej rekonwalescencji papież Franciszek przyjął w poniedziałek na audiencji prezydenta Paragwaju Santiago Peña Palaciosa, wraz z małżonką i osobami towarzyszącymi - podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Prezydent Republiki Paragwaju następnie spotkał się w watykańskim Pałacu Apostolskim z Jego Eminencją kardynałem Pietro Parolinem, Sekretarzem Stanu, w towarzystwie arcybiskupa Paula Richarda Gallaghera, Sekretarza ds. relacji z państwami i organizacjami międzynarodowymi.

Podczas rozmów w Sekretariacie Stanu wyrażono zadowolenie z dobrych stosunków między Stolicą Apostolską a Republiką Paragwaju oraz pragnienie ich dalszego wzmocnienia. Następnie rozmawiano o programie nowego paragwajskiego rządu w zakresie walki z ubóstwem.

Ponadto poruszono niektóre tematy będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, takie jak ochrona środowiska, sytuacja krajów w regionie i zaangażowanie na rzecz pokoju między narodami - podaje watykański komunikat.

DEON.PL POLECA

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Watykan: Papież przyjął prezydenta Paragwaju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.