Co myślą młodzi księża o spowiedzi

Ks. Michał Siennicki SAC / ks. Wojciech Sadłoń SAC / KAI / slo

Apelem o godne warunki sprawowania sakramentu spowiedzi zakończyła się w sobotę sesja formacyjna dla młodych pallotynów.

Trwające trzy dni spotkanie odbyło się w Domu Rekolekcyjnym Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie, prowadził je ks. Wiesław Błaszczak, terapeuta i spowiednik z Lublina.

Sesja poświęcona była psychologicznym aspektom sakramentu spowiedzi. W czasie jej trwania omówiono różnorodność emocji i uczuć, jakie towarzyszą spowiedzi, zarówno od strony penitenta, jak i spowiednika.

Poruszony został problem lęku, jaki może budzić spowiedź. Zwrócono uwagę na różnice między wyrzutami sumienia i żalem za grzechy, superego i właściwie ukształtowanym sumieniem.

Sesję formacyjną zorganizował pallotyński Sekretariat ds. Formacji. - Tego typu spotkania odbywają się dwa razy w roku. Zaprojektowane zostały z myślą o naszych najmłodszych pallotynach – księżach do pięciu lat po święceniach” – mówi ks. Mariusz Małkiewicz, odpowiedzialny za formację w warszawskiej prowincji pallotynów.

DEON.PL POLECA

Sesje dotykają zagadnień psychologicznych, katechetycznych i teologicznych. Są realizacją wytycznych zawartych w pallotyńskim podręczniku formacji „Ratio Institutionis SAK”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Co myślą młodzi księża o spowiedzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.