Coraz więcej diecezji i biskupów korzysta z mediów społecznościowych

Coraz więcej diecezji i biskupów korzysta z mediów społecznościowych
(fot. KEP.pl)
4 lata temu
KEP.pl / mp

Diecezja sandomierska w ostatnich dniach utworzyła swoje konto na Twitterze - to 19 polska diecezja, która używa do komunikacji tego portalu społecznościowego.

Swoje profile ma na nim także 16 biskupów i arcybiskupów. "Kościół w Polsce korzysta z możliwości, które dają nowe media, by docierać z Dobrą Nowiną do jak największej liczby osób" - podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik KEP przypomniał, że już Jan Paweł II wskazywał, iż Kościół nie może być biernym obserwatorem rozwoju nowych technologii i społecznych skutków postępu. "Papież wzywał cały Kościół do wypłynięcia na głębię cyberprzestrzeni. Realizujemy jego prośbę i dlatego jesteśmy obecni także w mediach społecznościowych. To umożliwia komunikację w czasie rzeczywistym z milionami osób" - powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury kard. Gianfranco Ravasi podkreśla, że Kościół musi docierać z Ewangelią do świata także za pomocą współczesnych narzędzi, które daje internet, w tym mediów społecznościowych.

"Czy mamy ignorować tę nową rzeczywistość kierując się przekonaniem, że przecież mamy piękne przesłanie i cudowny język, zaś wpis na Twitterze musi być ograniczony do 140 znaków? Oczywiście nie, musimy starać się przekazać przesłanie Ewangelii również tą drogą" - mówił kard. Ravasi podczas warszawskiego Dziedzińca Dialogu. Podkreślił, że sam prowadzi bloga i Twittera, co wymaga dostosowywania cytatów z Pisma Świętego do 140-znaków.

Jan Paweł II w 2001 r. jako pierwszy z papieży przesłał e-mailem podpisany przez siebie oficjalny dokument. W mediach pojawiło się zdjęcie papieża siedzącego przy laptopie.

Z kolei jego następca Benedykt XVI zaczął używać do komunikacji mediów społecznościowych i otworzył swój profil na Twitterze. Warto przypomnieć, że jeszcze przed nim zrobił to ówczesny przewodniczący KEP, metropolita przemyski abp Józef Michalik, który chatował z internautami.

Profil na Twitterze papieża Franciszka, prowadzony w 9 językach, śledzi ponad 36 mln internautów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Coraz więcej diecezji i biskupów korzysta z mediów społecznościowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.