COVID-19 zbiera żniwo wśród meksykańskich duchownych. Zmarło 7 biskupów i prawie 260 księży

COVID-19 zbiera żniwo wśród meksykańskich duchownych. Zmarło 7 biskupów i prawie 260 księży
fot. Depositphotos
KAI / pk

Z powodu koronawirusa w Meksyku zmarło siedmiu biskupów oraz 258 księży, 6 braci i 10 sióstr zakonnych a także 13 diakonów stałych. Najwięcej zgonów potwierdzono w archidiecezjach: Miasta Meksyk i Guadalajara.

Dane te zostały opublikowane 17 bm. w 22. raporcie Katolickiego Ośrodka Multimedialnego (CCM), gromadzącego i ogłaszającego m.in. przypadki zachorowań na COVID-19 wśród ludzi Kościoła w Meksyku.

Najwięcej zgonów w archidiecezjach: Miasta Meksyk i Guadalajara

Z dokumentu wynika ponadto, że zakażenie wirusem stwierdzono dotychczas u 38 biskupów, z których u 29 nastąpiła poprawa stanu zdrowia lub przezwyciężyli oni największe zagrożenie. Dwaj biskupi: José Isidro Guerrero Macías z diecezji Mexicali i Onésimo Cepeda Silva, biskup-senior Ecatepec, znajdują się najcięższym stanie.

Najwięcej zgonów z powodu pandemii odnotowano w archidiecezjach: Miasta Meksyk i Guadalajara - po 28 zmarłych duchownych, następnie Puebla - 18, Morelia - 14, Monterrey - 12 i San Luis Potosí - 9 zgonów.

W swym sprawozdaniu CCM poprosił tych, którzy mają "wiarygodne wiadomości i dowody o wszelkich przypadkach śmiertelnych z powodu covid-19 wśród biskupów, kapłanów, diakonów czy osób konsekrowanych o przekazywanie takich danych do Jednostki Badawczej CCM za pośrednictwem poczty elektronicznej".

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

COVID-19 zbiera żniwo wśród meksykańskich duchownych. Zmarło 7 biskupów i prawie 260 księży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.