Cyberatak na Caritas w Monachium. Sprawcy żądają okupu w kryptowalutach

Cyberatak na Caritas w Monachium. Sprawcy żądają okupu w kryptowalutach
Fot. Depositphotos.com
KAI / mł

Po cyberataku na Caritas w archidiecezji Monachium i Fryzyngi, sprawcy żądają okupu w kryptowalucie. Poinformowała o tym 14 września policja w Monachium. Biuro prasowe nie policji nie ujawniło wysokości żądanego okupu.

W wyniku cyberataku, do którego doszło w miniony weekend, nie tylko zostały przechwycone dane, ale także wszystkie pliki zostały zaszyfrowane przez złośliwe oprogramowanie. Po wpłaceniu okupu wszystko ma zostać cofnięte.

Według policji w weekend cyberatak dotknął kilka serwerów i dużą liczbę komputerów największej organizacji pomocy socjalnej w Górnej Bawarii. Dalsze informacje na temat okoliczności ataku lub rozmiaru szkód w infrastrukturze cyfrowej nie są jeszcze dostępne. Intensywne śledztwo prowadzi odpowiedzialny za cyberprzestępczość wydział monachijskiej policji kryminalnej.

Monachijska Caritas poinformowała publicznie o cyberataku 13 września. Nie udzielono bliższych informacji o tym, które dane zostały wykradzione. Dyrektor Hermann Sollfrank przeprosił z utrudnienia w kontaktach telefonicznych i e-mailowych. Zapewnił jednocześnie, że 350 podległych punktów i placówek działa nadal, a ich praca jest zabezpieczona. Do czasu naprawy uszkodzenia system musiał być przełączony na pracę analogową.

DEON.PL POLECA

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Inka Jabłońska

Zapach imbiru i kręta droga do miłości

Siostrom Dębińskim sypią się na głowę same katastrofy. Roksi zostaje uśmiercona w serialu, w którym gra główną rolę, i nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Lucy wciąż...

Skomentuj artykuł

Cyberatak na Caritas w Monachium. Sprawcy żądają okupu w kryptowalutach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.