Hakerzy zakłócili internetową konferencję Caritas Internationalis

Hakerzy zakłócili internetową konferencję Caritas Internationalis
Fot. Artur Marciniec / depositphotos.com
catholicnewsagency.com / tk

„We wtorek rano hakerzy zakłócili internetową konferencję katolickiej organizacji Caritas Internationalis” – informuje portal catholicnewsagency.com.

Atak hakerów rozpoczął się tuż po początkowym przemówieniu sekretarza generalnego Caritas Internationalis Aloysiusa Johna.

Konferencja odbywała się na platformie ZOOM, a zakłóciła ją trwająca 3 minuty fala przekleństw wypowiadanych również przez dzieci.

Wulgaryzmy pojawiały się także na czacie konferencji Caritas. Hakerzy podszywali się pod członków spotkania i w ich imieniu wypisywali przekleństwa. Cyberprzestępców udało się częściowo usunąć ze spotkania, do którego link był wcześniej udostępniony na Twitterze.

DEON.PL POLECA

Marta Petrosillo, dyrektorka ds. komunikacji Caritas Internationalis przeprosiła uczestników konferencji za zaistniałą sytuację dodając, że mimo ataku hakerów nie opuści spotkania.

Źródło: catholicnewsagency.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Budzyński, Tomasz Ponikło

Przez wiele lat karmiłem się różnymi rzeczami, gnozą, buddyzmem Zen - to mnie fascynowało. Ale to nie dawało mi życia. Wciąż byłem nieszczęśliwy. To Chrystus dał mi życie, wygnał ze mnie demona, uzdrowił mnie i...

Skomentuj artykuł

Hakerzy zakłócili internetową konferencję Caritas Internationalis
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.