Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego [TRANSMISJA LIVE]

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego [TRANSMISJA LIVE]
fot. Marta Markiewicz / Mocni w Duchu
DEON.pl / pk

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego to ważne wydarzenie, które obchodzone jest w wielu wspólnotach w całej Polsce. Warto wziąć w nim udział. Tych, którzy nie mogą wybrać się na modlitwę w parafii lub wspólnocie, zachęcamy do obejrzenia transmisji z czuwania zorganizowanego przez Mocnych w Duchu w Łodzi.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to szczególny moment dla chrześcijan na całym świecie. Jest to święto nazywane inaczej Pięćdziesiątnicą, ponieważ Duch Święty objawił się zebranym w wieczerniku apostołom pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu Chrystusa. W tym roku Wigilia Zesłania Ducha Świętego wypada w nocy z 27 na 28 maja.

Jeśli nie możecie wziąć udziału w czuwaniu zorganizowanym w kościele lub wspólnocie, zachęcamy was do obejrzenia transmisji czuwania, które zorganizowała wspólnota Mocnych w Duchu w Łodzi.

W tym roku czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w łódzkiej wspólnocie ma szczególny charakter, ponieważ związane jest z 20. rocznicą śmierci o. Józefa Kozłowskiego SJ.

DEON.PL POLECA

Program czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego

20.00 - Msza Święta pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego. Podczas Eucharystii udzielony zostanie sakrament bierzmowania, po Mszy dłuższe uwielbienie
22.00 - Przerwa
22.30 - Akatyst. Uroczysta liturgia ku czci Najświętszej Maryi Panny
23.15 - Konferencja ze świadectwami o o. Józefie Kozłowskim SJ, połączona z modlitwą o wylanie Ducha Świętego
Planowane zakończenie ok godz. 1.00

Transmisja czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Skomentuj artykuł

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego [TRANSMISJA LIVE]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.