Czy to przypadek? Ksiądz zwraca uwagę na datę konsystorza abpa Krajewskiego

Czy to przypadek? Ksiądz zwraca uwagę na datę konsystorza abpa Krajewskiego
(fot. Archidiecezja Łódzka / facebook.com)
ks. Bartosz Rajewski / facebook.com

Ks. Bartosz Rajewski zauważył, że dzisiejsza data, 28 czerwca ma bardzo duże znaczenie. 51 lat temu doszło do wydarzenia, które na zawsze zmieniło Kościół.

Pięćdziesiąt jeden lat temu, w dniu 28 czerwca 1967 roku Polak - kardynał Karol Wojtyła złożył ślubowanie po nominacji kardynalskiej i przyjął od papieża Pawła VI czerwony biret oraz pierścień kardynalski. Jedenaście lat później został papieżem.

Przeczytaj też: Abp Krajewski sprawował Mszę św. u grobu Jana Pawła II. O 16 zostanie włączony do Kolegium Kardynalskiego >>

W dniu 28 czerwca 2018 roku Polak - kardynał Konrad Krajewski, ojciec ubogich i bezdomnych, złożył ślubowanie po nominacji kardynalskiej i przyjął od papieża Franciszka czerwony biret oraz pierścień kardynalski. Jeśli Bóg zechce, historia zatoczy koło.

Budujące słowo papieża, który przestrzegał przed "intrygami pałacowymi nawet w kuriach kościelnych". Wskazywał na istotę misyjnego ukierunkowania: "Reforma Kościoła jest i zawsze będzie w kluczu misyjnym, ponieważ wymaga zaprzestania troski o własne interesy, by dbać o interesy Ojca". Przypomniał, że mamy być gotowi do przyjęcia wszystkich. I nie zapominać, że "władza w Kościele polega na ocalaniu w innych nadziei". Nic dodać, nic ująć - napisał ks. Rajewski.

Pięćdziesiąt jeden lat temu, w dniu 28 czerwca 1967 roku Polak - kardynał Karol Wojtyła złożył ślubowanie po nominacji...

Opublikowany przez Bartek Rajewski Czwartek, 28 czerwca 2018
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy to przypadek? Ksiądz zwraca uwagę na datę konsystorza abpa Krajewskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.