Damaszek: abp Stanisław Gądecki modlił się o pokój w Syrii

Damaszek: abp Stanisław Gądecki modlił się o pokój w Syrii
(fot. youtube.com)
BP KEP / pk

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wziął udział w modlitwie o pokój w Syrii, która odbyła się 18 lutego wieczorem w katedrze melchickiej (greckokatolickiej) w Damaszku. Poinformował o tym Grecko-Melchicki Katolicki Patriarchat Antiochii.

Melchicki patriarcha Antiochii i Całego Wschodu, Aleksandrii i Jerozolimy, a zarazem przewodniczący Zgromadzenia Hierarchów Katolickich w Syrii Grzegorz III Laham wystosował "apel o modlitwę w intencji uproszenia miłosierdzia Bożego dla narodu syryjskiego, który idzie drogą krzyżową". Modlitwa ta towarzyszy "międzynarodowym wysiłkom na rzecz pokoju w Syrii, Iraku i Palestynie".

Modlitwy w tych intencjach odbyły się 18 lutego we wszystkich parafiach i diecezjach Syrii. Odmówiono je przede wszystkim w melchickiej katedrze patriarszej w Damaszku o godz. 18.00 (czasu miejscowego) z udziałem hierarchów z różnych wspólnot chrześcijańskich, nuncjusza apostolskiego w Syrii oraz metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski "przebywa z wizytą w Syrii, aby modlić się razem z narodem syryjskim" - głosi komunikat patriarchatu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Damaszek: abp Stanisław Gądecki modlił się o pokój w Syrii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.