Delegat papieski do Legionistów Chrystusa

11 lat temu
Radio Watykańskie / drr

Legionistów Chrystusa czeka kilkuletni proces odnowy i zmian prawnych – zapowiedział w liście do zgromadzenia papieski delegat.

Nominowany wczoraj kardynałem abp Velasio De Paolis CS przedstawił w obszernym liście program pomocy zgromadzeniu, by przezwyciężyło ono kryzys, w jakim znalazło się po ujawnieniu skandali związanych z jego założycielem. Delegat papieski przyznał, że on sam nie jest ani wizytatorem, ani tym bardziej komisarzem, który przejmie władzę w zgromadzeniu.

Benedykt XVI potwierdził bowiem, że obecni przełożeni legionistów nadal będą pełnić swoje funkcje. Delegatowi chodzi bardziej o to, by pomoc zaoferowana przez Stolicę Apostolską posłużyła do rozeznania, jak najlepiej zmienić konstytucje zakonne, oczyścić je i przygotować zgromadzenie do dalszej służby Kościołowi.

Na obecnym etapie zbierane są tematy, którymi w pierwszej kolejności zajmie się delegat wraz z czterema doradcami. Propozycje dotyczą w dużej mierze spraw wewnętrznych (forum internum) zgromadzenia, jak posługa spowiedników i kierowników duchowych, wolność sumienia podwładnych, czy sposoby sprawowania władzy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Delegat papieski do Legionistów Chrystusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.