Diecezja płocka: do wiernych przed Wielkanocą trafi 3,5 tony żywności

Diecezja płocka: do wiernych przed Wielkanocą trafi 3,5 tony żywności
fot. depositphotos.com
KAI

3,5 tony produktów żywnościowych z długim terminem przydatności do spożycia trafi do wiernych w diecezji płockiej przed Wielkanocą. To efekt dorocznej zbiórki pod nazwą „Tak, pomagam!” Caritas diecezji płockiej.

Zbiórka żywności w ramach akcji „Tak, pomagam!” Caritas diecezji płockiej odbyła się w szesnastu sklepach w Płocku oraz sklepach w Bielsku, Gostyninie, Makowie Mazowieckim, Mławie, Nasielsku, Płońsku, Sierpcu, Żurominie. W wielkanocną akcję włączyło się wielu pracowników i wolontariuszy Caritas, uczniowie oraz osoby z Ukrainy, które obecnie przebywają w Płocku i diecezji płockiej.

W całej diecezji udało się zebrać ponad 3,5 tony żywności. Produkty żywnościowe trafią do paczek żywnościowych, które Caritas rozda podczas kolejnego śniadania wielkanocnego dla ubogich i bezdomnych w Płocku. Żywność z krótszą datą ważności zostanie wykorzystana w stołówkach Caritas.

W ciągu roku akcja „Tak, pomagam!” organizowana jest dwa razy, w tym przed świętami Wielkiej Nocy. Jednocześnie Caritas płocka informuje, że przyjmie każdą ilość żywności, ponieważ biednych i potrzebujących pomocy nie brakuje. Każdy przekazany dar trafi do osób, które żyją w trudnej sytuacji materialnej i często przychodzą do Caritas z prośbą o żywność.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Diecezja płocka: do wiernych przed Wielkanocą trafi 3,5 tony żywności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.