Diecezja Warszawsko-Praska o ks. Lemańskim

Diecezja Warszawsko-Praska o ks. Lemańskim
(fot. Wikimedia Commons)
KAI / mm

Podajemy komunikat Rzecznika Prasowego Diecezji Warszawsko-Praskiej w związku z publikacją artykułu na stronie internetowej newsweek.pl

Na stronie newsweek.pl pojawił się dziś tekst Aleksandry Pawlickiej pt. "Abp Hoser kontra ks. Lemański", w którym autorka sugeruje, że decyzja abp. Henryka Hosera, by skierować ks. Wojciecha Lemańskiego do pracy kapelana w Zakładzie Neuropsychiatrycznej Opieki Zdrowotnej dla Dzieci i Młodzieży w Zagórzu nie była konsultowana z kierownictwem tej placówki. Zdaniem Pawlickiej, kierownictwo zakładu w Zagórzu jest decyzją kurii zaskoczone.

DEON.PL POLECAPoniżej podajemy komunikat Rzecznika Prasowego Diecezji Warszawsko-Praskiej w związku z publikacją artykułu na stronie internetowej newsweek.pl. Redakcja portalu została poproszona o sprostowanie nieścisłej informacji.

Warszawa, 1.07.2014 roku

W związku z opublikowanym artykułem w dniu 1.07.2014 roku na stronie internetowej newsweek.pl podajemy do wiadomości, że Kuria Biskupia Diecezji Warszawsko-Praskiej poinformowała Dyrektora do Spraw Medycznych Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu o planowanej zmianie kapelana w tej placówce.

Personalia przyszłego księdza kapelana nie były dotychczas przedmiotem konsultacji ze względu na brak potwierdzenia przez ks. Wojciecha Lemańskiego woli podjęcia posługi duszpasterskiej na tym stanowisku.

Rzecznik Prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej
Mateusz Dzieduszycki

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Diecezja Warszawsko-Praska o ks. Lemańskim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.