Do Fatimy przez Santiago de Compostela

KAI / drr

Rowerzyści-pielgrzymi, wśród, których są 3 dziewczyny, wyruszyli dziś samochodem do Lourdes we Francji. 25 lipca, w święto patrona pielgrzymów - wsiądą na jednoślady, by przemierzyć około 2 tys. kilometrów.

Angelika Zwaryczuk przyznaje, że najważniejsze w tej pielgrzymce to otwarcie się na Boga. - Usłyszałam, że muszla oznacza dłoń Pana Boga, otwarcie się na Niego. Ta świadomość pomogła mi przejechać Camino w tamtym roku. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie - mówi studentka.

Anna Szatan ma nadzieję na to, że uda jej się pokonać swoje słabości i wady. - To dla mnie czas namysłu przed ważnymi decyzjami. Poza tym chcę wrócić lepsza - zaznacza. Mateusz Raj spodziewa się, że dzięki rowerowej pielgrzymce uda mu się naładować akumulatory wiary na cały rok. - Chcę też odpocząć od zgiełku świata - dodaje najmłodszy uczestnik pielgrzymki, uczeń szkoły średniej.

Pomysłodawcą rowerowej pielgrzymki jest ks. Zygmunt Mizia, wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach, który rok temu w 8-osobowej grupie rowerzystów pielgrzymował do Santiago de Compostela. - To było moje marzenie, by w jedne tylko wakacje być w trzech sanktuariach maryjnych: na Jasnej Górze, w Lourdes i w Fatimie. Kolejność odwiedzin tych miejsca będzie trochę inna - zaznacza.

DEON.PL POLECA

Aby przygotować się do rowerowej pielgrzymki, każdy z uczestników pokonał na dwóch kółkach około 1000 kilometrów. - Przygotowani jesteśmy na zimne poranki. Mamy nieprzemakalne kurtki, czapki. Wiemy po zeszłorocznych doświadczeniach, że pogoda lubi zaskakiwać - zaznacza.

Pielgrzymi wyruszą na rowerach z Lourdes drogą do Irun nad Zatoką Biskajską. Stamtąd drogą północną podążą do sanktuarium Jakubowego, a następnie wzdłuż wybrzeża, drogą powrotną portugalskim Camino, do Fatimy.

Istniejący już od ponad 1000 lat szlak pielgrzymkowy nazywany Camino de Santiago - Drogą św. Jakuba - to jedna z najważniejszych chrześcijańskich dróg pielgrzymkowych, obok szlaków wiodących do Rzymu i Jerozolimy. Tradycja mówi, że ciało apostoła św. Jakuba (Większego) przewieziono łodzią do północnej Hiszpanii i pochowano w miejscu, w którym dziś leży miasto Santiago de Compostela. Do tego miejsca, znajdującego się w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii prowadzi wiele pątniczych dróg, oznaczonych "muszlą św. Jakuba".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Do Fatimy przez Santiago de Compostela
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.