Do Watykanu z całego świata napływają życzenia i zapewnienia o modlitwie

Do Watykanu z całego świata napływają życzenia i zapewnienia o modlitwie
fot. Red Morley Hewitt / Unsplash
KAI / pk

"Oczekujemy, że w najbliższą niedzielę zobaczymy Cię w oknie Pałacu Apostolskiego" - napisał przewodniczący episkopatu Włoch.

Z całego świata spływają do Watykanu życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Ojca Świętego. Kierują je zarówno przywódcy państw, jak i przedstawiciele episkopatów i różnych wspólnot religijnych. Za swego biskupa szczególnie modli się diecezja rzymska. O modlitewnej pamięci zapewnia też Benedykt XVI.

"Oczekujemy, że w najbliższą niedzielę zobaczymy Cię w oknie Pałacu Apostolskiego, by wspólnie odmówić Anioł Pański i wysłuchać Twych słów" - pisze w specjalnym przesłaniu przewodniczący episkopatu Włoch. Kard. Gualtiero Bassetti dziękuje papieżowi za świadectwo wiary i pogody ducha, z jakim stawia czoło chorobie. Zawierza też Bogu wszystkich lekarzy i cały personel pielęgniarski z kliniki Gemelii.

O szczególną w tych dniach modlitwę w intencji Ojca Świętego poprosił za pośrednictwem Radia Watykańskiego przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

"Dla przebywającego w szpitalu papieża Franciszka, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski oraz wszystkich wiernych Polaków, przesyłam najserdeczniejsze życzenia opieki Bożej i szybkiego powrotu do pełnego zdrowia oraz dalszej gorliwej służby dla dobra Kościoła powszechnego i całej ludzkości" - mówił abp Gądecki. "Nasze życzenia wspieramy modlitwą pełną ufności w Boże Miłosierdzie. Ufamy, że podobnie jak św. Jana Pawła II w klinice Gemelli, tak również papieża Franciszka Bóg Wszechmogący otoczy swoją opieką i czułą troską. Niech dzisiejsza patronka Matka Boża Uzdrowienie Chorych stoi tuż przy łóżku samego papieża i pozwala mu patrzeć z ufnością w przyszłość".

DEON.PL POLECA

Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia złożyli papieżowi m.in. wielki rabin Rzymu Riccardo di Segni, wielki imam Al-Azharu Ahmad al-Tayyeb oraz ekumeniczny patriarcha Konstantynopola. Bartłomiej I wyraził nadzieję, że szybko będzie mógł ponownie spotkać się z Franciszkiem, by „wspólnie wypełniać misję budowania pełnej jedności, do której wzywa nas Chrystus”.

Życzenia napłynęły także m.in. od prezydenta Nigerii, którym jest muzułmanin Muhammadu Buhari. Wezwał on wszystkich mieszkańców tego, jak napisał, drogiego sercu papieża kraju, do modlitwy w intencji jego szybkiego powrotu do zdrowia.

Z kolei prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zawierzył zdrowie Franciszka błogosławionemu lekarzowi ubogich, José Gregorio Hernándezowi Cisnerosowi, który w kwietniu został wyniesiony do chwały ołtarzy.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Do Watykanu z całego świata napływają życzenia i zapewnienia o modlitwie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.