Dolnośląskie: dochodzenie kanonicze ws. księdza podejrzanego o czyny pedofilskie

Dolnośląskie: dochodzenie kanonicze ws. księdza podejrzanego o czyny pedofilskie
(fot. depositphotos.com)
KAI / ms

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wszczął dochodzenie kanoniczne ws. proboszcza z miejscowości Ruszów w powiecie zgorzeleckim na Dolnym Śląsku, który jest podejrzany o czyny pedofilskie.

Proboszcz parafii w miejscowości Ruszów został aresztowany pod koniec ubiegłego tygodnia przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu. Prokuratura postawiła duchownemu zarzut dotyczący molestowania małoletniej dziewczynki.

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik diecezji legnickiej ks. Waldemar Wesołowski, biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wszczął dochodzenie kanoniczne ws. proboszcza z parafii w miejscowości Ruszów. "Dochodzenie ma wyjaśnić wszystkie okoliczności związane z zarzutami postawionymi temu księdzu" - powiedział rzecznik. Duchowny podejrzany o czyny pedofilskie ma zakaz podejmowania posługi kapłańskiej.

"Biskup Legnicki z troską pochyla się nad wszystkimi osobami, które czują się zgorszone zaistniałą sytuacją i poleca je w modlitwie Bogu Wszechmogącemu, do czego zachęca również wszystkich duchownych diecezji legnickiej oraz wspólnotę wiernych" - dodał rzecznik.

DEON.PL POLECA

Księdzu, który został decyzją sądu aresztowany na trzy miesiące, grozi do 12 lat więzienia.

***

Dolnośląskie: dochodzenie kanonicze ws. księdza podejrzanego o czyny pedofilskie - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dolnośląskie: dochodzenie kanonicze ws. księdza podejrzanego o czyny pedofilskie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.