Dominikanie ostrzegają: uwaga na fałszywe zaświadczenia

Dominikanie ostrzegają: uwaga na fałszywe zaświadczenia
Fot. Romain Dancre / unsplash.com
Facebook.com / tk

Dominikanie z Gdańska poinformowali, że na internetowych portalach sprzedażowych pojawiły się fałszywe dokumenty, które mają dotyczyć odbytych kursów przedmałżeńskich oraz zaświadczeń z poradni rodzinnej.

Na podrobionych dokumentach widnieją podrobione pieczęcie gdańskiego klasztoru, parafii oraz imienna pieczęć proboszcza, a także sfałszowane podpisy ojców dominikanów.

Na swoim profilu na Facebooku gdańscy Dominikanie piszą: „Tego typu działanie jest przestępstwem i każda parafia, gdzie posługiwano się fałszywymi dokumentami jest zobowiązana do zawiadomienia Policji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.”

Ojcowie dominikanie ubolewają, że narzeczeni, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa oszukują przy kupowaniu fałszywych dokumentów, mimo że będą składali małżeńską przysięgę  uczciwości.

DEON.PL POLECA

"Proboszczowie parafii w całej Polsce postawieni są, czasem w dniu samego ślubu, w niezwykle kłopotliwej sytuacji, gdy orientują się, że w przedstawione przez parę młodą dokumenty są fałszywe" -  informują dominikanie z Gdańska.

Źródło: Facebook.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP, Marcin Jakimowicz

Przejdź kryzys z nadzieją

Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty...

Skomentuj artykuł

Dominikanie ostrzegają: uwaga na fałszywe zaświadczenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.