Dominikanin zwraca się z apelem do 13-latka z Bełchatowa

Dominikanin zwraca się z apelem do 13-latka z Bełchatowa
(fot. youtube.com)
6 miesięcy temu
Maskacjusz TV / pp

"Pamiętam kiedy ja miałem 13 lat i kumpel na Mszy zapytał mnie: Przychodzisz tu, bo chcesz, czy musisz? Wiedziałem, że byłoby straszną wiochą i wyszedłbym na głąba, gdybym powiedział, że chce tu być" - mówi dominikanin.

"Powiedziałem, że każą mi, to przychodzę. Nie wiedziałem, po co ja tam jestem" - wspomina. 

O. Wojciech Jędrzejewski OP dodaje, że o tej sytuacji sprzed lat przypomniał sobie, gdy usłyszał o wydarzeniach z Bełchatowa. To tam nastolatek miał najpierw wypluć, a później schować do kieszeni komunię i próbować uciec z Kościoła. Wiele osób zastanawiało się nad tym, czy była to profanacja czy przestępstwo. Więcej o sytuacji można przeczytać tutaj: Profanacja czy przestępstwo? Sprawa z Bełchatowa dzieli opinię publiczną

Dominikanin zamiast stawiać kolejne pytania zwraca się z apelem do młodego człowieka: "Nie wiem, co się w Tobie podziało, jakie miałeś intencje. Może ta sytuacja ciebie samego zaskoczyła i dziś masz w sobie dużo niesmaku. Chcę Ci powiedzieć, że gdybyś miał potrzebę porozmawiania o tym, co się wydarzyło, to serdecznie Cię zapraszam i jestem na taką rozmowę otwarty" - mówi. 

Wspomina też, jak on sam nawrócił się w kościele w Bełchatowie. Posłuchajcie: 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
22,14 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Dominikanin zwraca się z apelem do 13-latka z Bełchatowa
Komentarze (8)
IC
Iwona czaplicka
8 listopada 2019, 11:48
Moze chlopak jest satanista? Co, nie wolno mu? Jak jest katolikiem to sie szanuje jego wybor. To czemu nie szanuje sie satanisty? A moze jest ateista? I poszedl do koscola bo rodzice kazali? Ten wiek to wiek pojawiania sie watpliwosci - dziecko zaczyna nabierac rozumu, samo myslec. czy w takim przypadku trzeba go zmuszac do praktyk religijnych? A moze wzial na serio to ze jest to cialo? I mial problem?
JK
~Jerzy Krzysztof
9 listopada 2019, 00:40
Sąsiad z ulicy jest piromanem. Co, nie wolno mu? Jak jest się za wolnością, równością i braterstwem, to się szanuje jego wybór, o ile nie jest katolikiem.
EB
~Eliza Beth
8 listopada 2019, 09:24
Ojcze Wojciechu, dziękuję za to nagranie! Myślę że młodzież bardzo potrzebuje dorosłych z empatią i otwartością na nich i ich problemy.
EL
~Ewa Lis
8 listopada 2019, 06:31
GlMysle, że to po prostu głupi wybryk malolata.
CX
~czloax x
7 listopada 2019, 22:25
Czy mieszkańcy wiosek po przeczytaniu kilku pierwszych zdań mają poczuć się jakoś gorsi? 13 latkom może nie starczać mądrości (czasem zdarzało mi się za młodu dostać w pysk za niewyparzoną gębę) ale dorosły człowiek i do tego duchowny?
EW
~ela warchol
7 listopada 2019, 16:47
Jak miło posłuchac mądrego.
KK
~Katarzyna Kowalczyk
7 listopada 2019, 12:36
"Kto się mnie zaprze przed ludźmi..." Ja się nie bałam zrobić "wiochy" mając mniej niż te 13 lat, ale widać każdy sądzi po sobie.
EL
~Ewa Lipka
7 listopada 2019, 22:24
Order z kartofla się należy.

Skomentuj artykuł

Dominikanin zwraca się z apelem do 13-latka z Bełchatowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.