Druga edycja papieskiej loterii dobroczynnej

Druga edycja papieskiej loterii dobroczynnej
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
PAP / ptt

W Watykanie ruszyła druga edycja loterii dobroczynnej, w której można wygrać nagrody przekazane przez Franciszka. Losy sprzedawane będą w watykańskich urzędach i sklepach do końca czerwca.

Dziennik "L'Osservatore Romano" poinformował w piątek, że po sukcesie pierwszej, zakończonej w styczniu edycji loterii, z której dochód przekazano na działalność charytatywną papieża, postanowiono kontynuować tę inicjatywę.

Franciszek - podała gazeta - wyrażając wdzięczność z powodu wysokości uzyskanych wpływów oraz liczby kupionych losów, przekazał dalsze przedmioty z myślą o drugiej edycji loterii, organizowanej przez Gubernatorat Państwa Watykańskiego. Na razie nie wiadomo, co będzie można wygrać.

Losy sprzedawane są w aptece i w sklepie za Spiżową Bramą, na poczcie watykańskiej i w księgarni w Muzeach Watykańskich, a więc także w miejscach masowo odwiedzanych przez pielgrzymów. Obecnie nie podano ceny losów. Poprzednie kosztowały 10 euro.

W pierwszej edycji loterii można było wygrać cenne nagrody, czyli prezenty otrzymane przez papieża. Były wśród nich: samochód osobowy, rowery, ekspres do kawy i kapelusz panama. Dochód ze sprzedaży losów przekazano natychmiast papieskiemu jałmużnikowi arcybiskupowi Konradowi Krajewskiemu, odpowiedzialnemu za niesienie pomocy potrzebującym. Kilkakrotnie papież udzielił ostatnio pomocy rodzinom i placówkom w Polsce.

Nowa loteria zakończy się w przypadającą 29 czerwca uroczystość świętych Piotra i Pawła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Druga edycja papieskiej loterii dobroczynnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.