Duszpasterz młodzieży w Tyńcu: nie przestanę pracować z Wami w szukaniu Boga

Duszpasterz młodzieży w Tyńcu: nie przestanę pracować z Wami w szukaniu Boga
(fot. na zdjęciu Jakub Biel OSB / facebook.com / depositphotos.com)
facebook.com/KARPDuszpasterstwoMlodziezyTyniec / jb

Duszpasterz młodzieży, Jakub Biel OSB, odniósł się do ostatnich zarzutów molestowania seksualnego dla Artura W., zakonnika z Tyńca. Napisał: "prawda musi wyjść na jaw".

We wtorek, 11 lutego, opublikowaliśmy informację o zarzucie obcowania płciowego, dopuszczenia się innej czynności seksualnej lub doprowadzenia do takich czynności osoby poniżej 15. roku życia, które usłyszał w prokuraturze 52-letni Artur W., zakonnik z opactwa benedyktynów w Tyńcu.

>> Kraków: zarzuty molestowania seksualnego dla zakonnika z Tyńca

Mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz zakaz opuszczania kraju.

Przy opactwie działa Duszpasterstwo Młodzieży KARP Tyniec. Ich duszpasterz, Jakub Biel OSB, dzień później niezwłocznie opublikował tą informację na facebooku, dopisał kilka słów od siebie:

DEON.PL POLECA

Nic nie leży mi na sercu bardziej niż dobro dzieci i młodzieży w Tyńcu, dlatego z takim bólem przyjąłem informację o tym, że jeden z członków naszej wspólnoty został oskarżony o czyn przeciwko dziecku. Nasza wspólnota pozostawia wykrycie prawdy organom ścigania współpracując z władzami we wszystkim. Najważniejsze, żeby prawda wyszła na jaw, taką jaką ona jest rzeczywiście.

Praca z dziećmi i młodzieżą to część mojego powołania, część mojego życia. W piątek minie 6 lat odkąd zacząłem z Wami współpracować. Tak jak to było do tej pory tak będzie i teraz: nie przestanę pracować z Wami w szukaniu Boga.

Bardzo proszę Was o modlitwę.

I zapraszam Was zawsze do naszych salek i kościoła, które stoją przed Wami otworem, na wszystkie organizowane spotkania i modlitwy. Jeśli macie jakiekolwiek pytania - jestem do Waszej dyspozycji.

Wasz brat Jakub

>> Przygotowanie do bierzmowania nie może być kolejną lekcją i katechezą [WYWIAD]

Tutaj możesz przeczytać cały post:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Duszpasterz młodzieży w Tyńcu: nie przestanę pracować z Wami w szukaniu Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.