Duże zmiany na ŚDM? Spotkanie w Lizbonie może mieć charakter międzyreligijny

Duże zmiany na ŚDM? Spotkanie w Lizbonie może mieć charakter międzyreligijny
(fot. Michał Lewandowski / DEON.pl)
2 lata temu
KAI / kw

Przewodniczący Komisji Episkopatu Portugalii ds. Świeckich i Rodziny bp Joaquim Mendes zapowiada, że chciałby aby najbliższe Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w 2022 r. były spotkaniem, na które zaproszeni zostaną nie tylko młodzi katolicy, ale też przedstawiciele innych Kościołów, religii i młodzi niewierzący.

"Chcemy zaprosić do uczestnictwa nie tylko młodzież katolicką, ale też niewierzących i przedstawicieli innych wyznań. To wydarzenie o uniwersalnym, ekumenicznym i międzyreligijnym wymiarze" - mówił bp Mendes w rozmowie z portugalską agencją informacyjną Ecclesia.

Hierarcha odwołał się przy tym do swoich doświadczeń ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie, podczas których w przyjęcie pielgrzymów zaangażowali się także przedstawiciele wspólnot żydowskich, muzułmańskich i buddyjskich.

Podkreślił też, że przygotowując to spotkanie chce nie tyko kierować się wytycznymi z Watykanu, ale też słuchać głosu młodzieży.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Duże zmiany na ŚDM? Spotkanie w Lizbonie może mieć charakter międzyreligijny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.