W Lizbonie ruszyły przygotowania do Światowych Dni Młodzieży

W Lizbonie ruszyły przygotowania do Światowych Dni Młodzieży
(fot. depositphotos.com)
KAI / pk

W archidiecezji Lizbony rozpoczęły się pierwsze przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2022 roku.

Inauguracja zbiegła się z diecezjalnym spotkaniem młodzieży w mieście Obidos. W trakcie spotkania, w którym wzięli udział m.in. przedstawiciele archidiecezji, duszpasterstw i ruchów młodzieżowych, kardynał patriarcha Lizbony Manuel Clemente wzywał do włączenia się w prace przy ŚDM.

Hierarcha, który pełni też funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, przedstawił także odpowiedzialnych za przygotowania w diecezji. Są nimi biskupi pomocniczy Lizbony Joaquim Mendes i Americo Aguiar, mianowani na szefów lokalnej ekipy przygotowań w czwartek przez kard. Clemente.

W trakcie spotkania w Obidos kardynał patriarcha poinformował również o rozpoczętych pracach nad utworzeniem nowej diecezjalnej komisji chroniącej dzieci przed nadużyciami w Kościele. Wyjaśnił, że jest ona wynikiem lutowej konferencji na ten temat, którą zorganizował papież Franciszek w Watykanie.

W lutym br. portugalski episkopat poinformował, że od 2001 r. jego przedstawiciele potwierdzili kilkanaście przypadków nadużyć seksualnych ze strony duchownych wobec nieletnich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Lizbonie ruszyły przygotowania do Światowych Dni Młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.