Dzieci na całym świecie wspólnie pomodlą się o pokój, "ta modlitwa może odmienić naszą planetę"

Dzieci na całym świecie wspólnie pomodlą się o pokój, "ta modlitwa może odmienić naszą planetę"
(fot. shutterstock.com)
PAP / mp

W środę dzieci na całym świecie będą modlić się o pokój w ramach międzynarodowej akcji modlitewnej "Milion dzieci modli się na różańcu" - do włączenia się w nią zachęca na swojej stronie internetowej Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Jak czytamy na stronie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, "w tym dniu na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modlą się na różańcu w intencji pokoju - ta szczera modlitwa może odmienić naszą planetę". Akcja odbędzie się w środę, o godz. 9 (czasu lokalnego).
Pomysł kampanii powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas lekcji religii. Wychowawczyni miała wówczas powiedzieć: "Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze".
Nauczycielka nawiązała w ten sposób do słów św. o. Pio, który stwierdził, że "gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem".
Wkrótce potem Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików związanych z "Ruchem Szenstackim" oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików (Consejo Nacional de Laicos Venezuela).
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie co roku włącza się w tę inicjatywę i zachęca do współpracy katechetów, uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców.
"Wierzymy, że wspólnie możemy zmieniać świat, szczególnie tam gdzie dochodzi do ciągłych ataków na chrześcijan. Modlitwa i czynna pomoc prześladowanym za wiarę w Jezusa Chrystusa da naszym Braciom i Siostrom w wierze siłę, by przetrwać ciężki czas" - czytamy na stronie stowarzyszenia.
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie to założona w 1947 r. przez ks. Werenfrieda van Straaten międzynarodowa organizacja pozarządowa związana z Kościołem katolickim. Obecnie organizacja posiada oddziały w 20 państwach na całym świecie i zajmuje się głównie pomocą dla chrześcijan prześladowanych za wiarę, opracowuje też raporty dotyczące skali tego zjawiska.
DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Opracowanie: Katarzyna Stokłosa

Święty, który ciągle jest z nami

Ojciec Pio z Pietrelciny to stygmatyk, którego relikwie pozostają nienaruszone, mimo że od jego śmierci minęło prawie pięćdziesiąt lat. Podobnie jak dawniej zadziwiał otoczenie swoją wiarą, tak dziś budzi...

Skomentuj artykuł

Dzieci na całym świecie wspólnie pomodlą się o pokój, "ta modlitwa może odmienić naszą planetę"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.