Dzielenie chlebem na znak solidarności z ubogimi

Dzielenie chlebem na znak solidarności z ubogimi
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Siedem procent polskiego społeczeństwa cierpi z powodu biedy. Aby uwrażliwić ludzi na problemy ubogich Caritas Polska organizuje w kilku polskich miastach akcję dzielenia chleba. Wolontariusze wyjdą na główne ulice m.in. Łodzi, Wrocławia, Opola, Katowic i Częstochowy.

W tygodniu od 11 do 20 września na głównych rynkach miast wolontariusze Caritas będą dzielili się chlebem na znak solidarności z osobami dotkniętymi skrajną biedą w Polsce. Caritas w Polsce od 13 lat prowadzi kampanię społeczną "Kromka Chleba". Ma ona na celu nie tylko gromadzenie środków pozwalających na zakup żywności dla biednych, ale także uwrażliwienie na istnienie głębokiej biedy w Polsce.

Kampania jest odpowiedzią na istniejący wciąż w Polsce problem osób skrajnie ubogich, szczególnie z rodzin wielodzietnych. Dane GUS wskazują na to, że ponad 2,5 mln osób czyli ponad 7% polskiego społeczeństwa cierpi z powodu takiej biedy. Wśród nich jest 27 % rodzin wielodzietnych z czworgiem i więcej dzieci. W 2014 r. zasięg ubóstwa skrajnego wśród dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia osiągnął ok. 10%, a osoby w tym wieku stanowiły prawie jedną trzecią populacji zagrożonej ubóstwem.

Fundusze pozyskane podczas kampanii posłużą na rzecz wyżywienia osób korzystających z pomocy - domów dla samotnych matek, świetlic socjoterapeutycznych, schronisk dla osób bezdomnych, kuchni, stołówek i jadłodajni dla ubogich oraz centrów pomocy migrantom i uchodźcom.

W tegorocznej akcji diecezjalne oddziały Caritas organizują w głównych miastach swoich diecezji marsze wolontariuszy i spotkania z mieszkańcami, podczas których na symbol solidarności z osobami ubogimi dzielony będzie chleb. Będzie też można zapoznać się z działaniami Caritas Diecezjalnych na rzecz pomocy osobom ubogim.

Akcję można wspomóc poprzez wpłaty na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem KROMKA lub przez SMS z hasłem KROMKA wysłany na numer 72052, koszt 2,46 z VAT.

Szczegóły dotyczące poszczególnych akcji dostępne są na stronie www.kromkachleba.caritas.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dzielenie chlebem na znak solidarności z ubogimi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.