Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wznawia normalną działalność

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wznawia normalną działalność
(fot. unsplash.com)
1 miesiąc temu
KAI / jb

Przez ponad 2,5 miesiąca z powodu pandemii krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, które pomaga bezdomnym i ubogim, funkcjonowało w ograniczonym zakresie. Z początkiem czerwca organizacja wznawia działalność tych form pomocy, które do tej pory były wstrzymane.

- To nasza odpowiedź na obecne potrzeby osób doświadczających bezdomności korzystających ze wsparcia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio oraz najnowsze regulacje wydane na czas trwającej epidemii - mówi br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, dyrektor instytucji.

Na skutek zmian recepcja Centrum Pomocy przy ul. Smoleńsk 4 będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, natomiast łaźnia w dni robocze z wyjątkiem czwartku w godzinach od 9:00 do 15:00. Ponadto w ramach udzielania pomocy doraźnej działać będzie pralnia i garderoba.

W przypadku żywności, kanapki, owoce i ciepłe napoje wydawane będą od poniedziałku do piątku (poza czwartkiem) od 9:00 do 12:00, a w soboty i w niedziele między 15:00 a 17:30. Raz w miesiącu będą rozdawane paczki żywnościowe.

Punkt konsultacyjny będzie działał w poniedziałki, środy i piątki od 9:00 do 15:00, a we wtorki od 10:00 do 16:00.

- W trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z punktu do środka będą mogły wejść tylko osoby wcześniej umówione na konsultacje - podkreśla br. Marszałkowski. Również konsultacje socjalne i prawne zaczęły działać w trybie stacjonarnym. Od 5 czerwca natomiast wznowiony zostanie dyżur lekowy w Centrum przy ul. Loretańskiej 11.

Na ten moment zawieszone pozostają jeszcze grup wsparcia “Zielona Mila” i “Loretanin”, a także “Przystanek Praca”. Niemniej jednak w trybie stacjonarnym dzięki Dziełu można uzyskać już pomoc psychologiczną oraz poradę w Centrum Integracji Społecznej.

Zapewniamy, że wszystkie działania podejmowane są z troską o dobro osób znajdujących się w kryzysie bezdomności, dla których czas pandemii był bardzo wymagający i trudny. Cały czas monitorujemy sytuację w naszym kraju oraz szukamy takich rozwiązań, które pozwolą nam być z osobami bezdomnymi i wykluczonymi oraz nieść im najpotrzebniejsze wsparcie - podsumowuje br. Marszałkowski.

Szczegółowe informacje o aktualnej formie działalności organizacji oraz o możliwości jej wsparcia dostępne są na stronie www.dzielopomocy.pl. Jedną z form jest przekazanie darowizny na konto organizacji: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039 lub dla darczyńców z zagranicy PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w 2004 r. Wspiera ono osoby potrzebujące poprzez prowadzenie łaźni, pralni i garderoby, a także jadłodajni i ambulatorium, organizowanie konsultacji socjalnych i zawodowych, prowadzenie poradni psychiatryczno-psychologicznej oraz tzw. mieszkań wspieranych, w których ludzie bez domu uczą się samodzielności.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wznawia normalną działalność
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wznawia normalną działalność
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.