Dzień Bierzmowanych w diecezji Radomskiej

7 lat temu
KAI / drr

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w Dniu Bierzmowanych, który odbył się dziś w ośmiu sanktuariach maryjnych w diecezji radomskiej. Ta nowa inicjatywa duszpasterska zrodziła się w ubiegłym roku. Bp Henryk Tomasik wyraził opinię, że młodzież jest bardzo otwarta na wartości religijne, ale oczekuje z drugiej strony na dobrych przewodników, którzy poprowadzą ich drogami Ewangelii, doświadczenia wspólnoty, która wyznaje wiarę.

Miejscem pielgrzymek były: Błotnica, Czarna, Kałków, Skarżysko-Kamienna, Skrzyńsko, Studzianna, Wielka Wola - Paradyż i Wysokie Koło. - Te spotkania są znakiem nadziei, że duszpasterze są przy młodych, zaś ci drudzy są gotowi do kroczenia drogą świadectwa chrześcijańskiego - powiedział biskup radomski.

Dzień Bierzmowanych odbył się pod hasłem "Wierzę w Syna Bożego". Gimnazjaliści odwiedzili sanktuaria przede wszystkim po to, by pogłębić swoją wiarę i przygotować się do sakramentu bierzmowania. W spotkaniach wzięło udział kilka tysięcy młodych ludzi.

- To jest żywy Kościół. Młodzi ludzie pokazali, że potrafią się wspaniale modlić, także śpiewem, tańcem i uśmiechem - mówi ks. Krzysztof Badeński z Wydziału Katechetycznego Kurii. Jak wyjaśnia, tegorocznym spotkaniom patronował św. Jan Paweł II, który często wskazywał młodym ludziom właściwe drogi postępowania.

- Każda okazja jest dobra do pogłębienia wiary i przygotowania do sakramentu bierzmowania - mówiła młodzież, która uczestniczyła w spotkaniu w Błotnicy. - Cieszymy się również, że obok nas jest tyle osób, które podobnie jak my, nie wstydzą się przyznawać do Jezusa Chrystusa. To piękne świadectwo - dodali.

Podczas spotkań młodzi ludzie odnowili przyrzeczenia chrzcielne, wzięli również udział w Adoracji Eucharystycznej i Mszy świętej. - Poprzez te spotkania chcemy pokazać prawdziwe oblicze chrześcijaństwa pełne nie tylko zobowiązań, ale pełne radości, uśmiechu i przede wszystkim spotkania z Bogiem - mówi ks. Sebastian Kijak, jeden z organizatorów spotkania w Studziannie. - Chcemy ożywić wiarę młodych ludzi, chcemy, żeby w nich coś zaiskrzyło - dodaje.

Spotkania bierzmowanych przygotował Wydział Katechetyczny Diecezji Radomskiej wraz z duszpasterzami młodzieży, kustoszami sanktuariów, dekanalnymi koordynatorami i księżmi z poszczególnych parafii. W ubiegłym roku w radomskich sanktuariach spotkało się ponad 6 tys. młodych ludzi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dzień Bierzmowanych w diecezji Radomskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.