Papież: pozwólmy Duchowi Świętemu to robić

Papież: pozwólmy Duchowi Świętemu to robić
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / drr

Do pamiętania o łasce otrzymanej w sakramencie Bierzmowania i otwarcia na działanie Ducha Świętego, by kierował naszym życiem zachęcił Ojciec Święty Polaków uczestniczących w dzisiejszej audiencji ogólnej. Większość z nich stanowiły grupy parafialne i szkolne.

- Pozdrawiam serdecznie uczestniczących w tej audiencji pielgrzymów polskich. Bracia i siostry, pamiętając o otrzymanej łasce sakramentu Bierzmowania pozwólmy, by Duch Święty kierował naszym życiem. Niech On udoskonala naszą modlitwę, umiejętność przebaczania, służenia braciom, wprowadzania w życie Bożego ładu i pokoju. Wam i waszym bliskim z serca błogosławię - powiedział Franciszek do zgromadzonych na Placu Świętego Piotra Polaków.

DEON.PL POLECA
Wcześniej papieską katechezę streścił ks. prał. Sławomir Nasiorowski z watykańskiego Sekretariatu Stanu.

"Ojciec Święty, mówiąc w dzisiejszej katechezie o Bierzmowaniu przypomniał, że wraz z Chrztem i Eucharystią jest on «sakramentem wtajemniczenia chrześcijańskiego». Określenie «konfirmacja», czyli umocnienie, podkreśla, że bierzmowanie udoskonala w nas łaskę chrztu, ściślej jednoczy nas z Chrystusem i Kościołem, udziela mocy do świadczenia o Bogu i do obrony wiary. Bóg udzielając bierzmowanym Ducha Świętego, pragnie ukształtować ich na obraz swego Syna, by uzdolnić do miłowania tak, jak On. Dlatego przenika duszę i życie każdego, udzielając siedmiu darów, o których przypomina tradycja Kościoła: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej. Tym darom Ojciec Święty zamierza poświęcić w przyszłości odrębne katechezy. Dziękujmy Bogu za sakrament Bierzmowania i prośmy, by owocował w naszych sercach głębią chrześcijańskiej wiary i radością Ducha Świętego".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: pozwólmy Duchowi Świętemu to robić
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.