Franciszek przed watykańską żandarmerią: „Dziś dokonałem przemytu!”

Franciszek przed watykańską żandarmerią: „Dziś dokonałem przemytu!”
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / ms

Podczas dorocznej Mszy św. sprawowanej 28 września dla watykańskiej żandarmerii papież Franciszek przyznał, że dokonał „przemytu” ludzi. „Chciałem się wam, policjantom, przyznać do grzechu, jaki dzisiaj popełniłem” - powiedział papież, dodając: „Dziś dokonałem przemytu!”.

Okazało się, że na Mszę przeznaczoną tylko dla żandarmów, papież przyprowadził zaprzyjaźnioną rodzinę, która wraz z nim pragnęła uczestniczyć w dziękczynnej liturgii.

„To 46 osób, stoją w tylnej części kościoła. Piękna rodzina” - stwierdził Franciszek. Według informacji watykańskich, było to małżeństwo, które obchodziło jubileusz 50-lecia oraz ich 44-osobowa najbliższa rodzina.

Na zakończenie kazania papież poprosił żandarmów o modlitwę za "przemyconych" uczestników liturgii.

Korpus żandarmerii, to policja państwowa, prawna i drogowa Watykanu. Uformował się z dawnej Żandarmerii Papieskiej, którą w 1816 r. założył papież Pius VII. Formacja ta składa się dziś z ok. 130 osób. Kontroluje łamanie przepisów, jest też odpowiedzialna za bezpieczeństwo wszystkich osób i miejsc na terenie Państwa Watykańskiego. Żandarmeria pracuje niezależnie od Gwardii Szwajcarskiej, która stanowi osobistą ochronę papieży.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
39,20 zł
56,00 zł

Dzielenie się mądrością czasu oraz bestseller Otwieranie drzwi papieża Franciszka w pakiecie!

Dzielenie się mądrością czasu  to książka jedyna w swoim rodzaju. Papież zaprosił ludzi starszych z najprzeróżniejszych krajów, by tak jak on podzielili...

Skomentuj artykuł

Franciszek przed watykańską żandarmerią: „Dziś dokonałem przemytu!”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.