Papież z okazji imienin nie przyjmuje prezentów tylko je rozdaje. Kard. Krajewski dziś zawiezie je osobiście

Papież z okazji imienin nie przyjmuje prezentów tylko je rozdaje. Kard. Krajewski dziś zawiezie je osobiście
zdjęcie z wczoraj. pakowanie respiratorów do wysyłki / archiwum jałmużnika papieskiego

- Franciszek ma taki zwyczaj, że w swoje imieniny nie przyjmuje prezentów tylko je rozdaje. Dlatego dziś wysyłamy w świat nowiutkie respiratory - mówi w rozmowie z DEON.pl jałmużnik papieski. Ale to nie wszystko. Kardynał Konrad w najbliższym czasie przejedzie sam około 1400 km. Wszystko po to, żeby mogło wydarzyć się coś naprawdę pięknego. "Staramy się budować taki Kościół jak w Dziejach Apostolskich"

Dziś - 23 kwietnia - przypadają imieniny papieża Franciszka. Z tej okazji jego jałmużnik, kardynał Konrad Krajewski od wczoraj ma ręce pełne roboty. Bo papież świętuje swoje imieniny w dość nietypowy sposób. 

Tak jałmużnik opowiedział o planach na papieskie imieniny w rozmowie z DEON.pl.

"Franciszek ma taki zwyczaj, że w swoje imieniny nie przyjmuje prezentów tylko je rozdaje. Dlatego jutro wysyłamy w świat nowiutkie respiratory. Pięć do Rumuni, o której mało kto mówi, a tam przecież też cierpią ludzie. Trzy do Madrytu, gdzie sytuacja jest bardzo trudna i dwa do Lecce.

Do Lecce jadę sam busem. To 700 kilometrów w jedną stronę, ale papież chce, żeby dotrzeć do nich osobiście, bo oni są trochę zapomniani, na marginesie.

DEON.PL POLECA

Wracając zaczepię o Neapol, skąd zabiorę cały bus prezentów. Tam w ponad 100 aptekach zbierają od jakiegoś czasu leki dla biednych. Coś takiego jak zawieszona kawa. We Włoszech to bardzo popularne. Pijesz kawę i płacisz za drugą, żeby mógł się też napić ktoś ubogi. A teraz to samo zrobili tam z lekami. I właśnie w dzień imienin chcą je wszystkie ofiarować dla biednych papieża Franciszka. Więc zrobię 1400 kilometrów, ale to w końcu imieniny papieża.

A to wszystko po to, bo staramy się budować taki Kościół jak w Dziejach Apostolskich. «Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne» i dalej «Każdemu też rozdzielano według potrzeby»".

 Poniżej zdjęcie z wczorajszego pakowania respiratorów do wysyłki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

A wieczorem telefon od kardynała Konrada. Tym razem bardzo szczęśliwego. Bo jutro są imieniny papieża. "Franciszek ma taki zwyczaj, że w swoje imieniny nie przyjmuje prezentów tylko je rozdaje. Dlatego jutro wysyłamy w świat nowiutkie respiratory. Pięć do Rumuni, o której mało kto mówi, a tam przecież też cierpią ludzie. Trzy do Madrytu, gdzie sytuacja jest bardzo trudna i dwa do Lecce. Do Lecce jadę sam busem. To 700 kilometrów w jedną stronę, ale papież chce, żeby dotrzeć do nich osobiście, bo oni są trochę zapomniani, na marginesie. Wracając zaczepię o Neapol, skąd zabiorę cały bus prezentów. Tam w ponad 100 aptekach zbierają od jakiegoś czasu leki dla biednych. Coś takiego jak zawieszona kawa. We Włoszech to bardzo popularne. Pijesz kawę i płacisz za drugą, żeby mógł się też napić ktoś ubogi. A teraz to samo zrobili tam z lekami. I właśnie w dzień imienin chcą je wszystkie ofiarować dla biednych papieża Franciszka. Więc zrobię 1400 kilometrów, ale to w końcu imieniny papieża. A to wszystko po to, bo staramy się budować taki Kościół jak w Dziejach Apostolskich. «Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne» i dalej «Każdemu też rozdzielano według potrzeby»". // zdjęcie z dziś. pakowanie respiratorów do wysyłki // #solidarność #wspólnota #kościół #ewangelia #jałmużnikpapieski #konradkrajewski #franciszek

Post udostępniony przez Piotr Żyłka (@piotrekzylka)

 

W DEON.pl pracuje od samego początku istnienia portalu. Od kilku lat pełni funkcję redaktora naczelnego. Współautor "Życia na pełnej petardzie". Od dzieciństwa związany ze wspólnotą Taizé, absolwent duszpasterstwa akademickiego BECZKA. Jego najnowsza książka to "Bóg, Cisza. Prostota". Jeden z inicjatorów ruchu społecznego Zupa na Plantach

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Papież z okazji imienin nie przyjmuje prezentów tylko je rozdaje. Kard. Krajewski dziś zawiezie je osobiście
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.