Egipt: pielgrzymka młodych związanych ze Wspólnotą z Taizé

Egipt: pielgrzymka młodych związanych ze Wspólnotą z Taizé
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

Spotkaniem z patriarchą koptyjskim Tawadrosem II zakończyła się pielgrzymka do Egiptu, jaką przeor Wspólnoty z Taizé brat Alois odbył wraz z 200 młodymi ludźmi z 22 krajów. Tawadros i brat Alois rozmawiali m.in. o duszpasterstwie młodzieży i pilnej potrzebie pojednania między chrześcijanami.

W pielgrzymce, w dniach 26 września - 1 października uczestniczyli młodzi z różnych miast Egiptu, a także z zagranicy: Bliskiego Wschodu (Irak, Liban, Palestyna) i Europy (głównie z Francji, Niemiec, Holandii, Polski).
Głównym celem pielgrzymów był klasztor w miejscowości Anafora, 75 km od Kairu, założony przez tamtejszego biskupa koptyjskiego Tomasza. Jest on ośrodkiem rekolekcyjnym dla chrześcijan różnych wyznań.
Brat Alois i bp Tomasz prowadzili tam modlitwy i wygłaszali rozważania, zaś młodzież rozmawiała na różne tematy: o obecności chrześcijan w Egipcie, o początkach życia monastycznego, o spotkaniu kultury greckiej z arabską, o zaangażowaniu społecznym wspólnoty chrześcijańskiej na rzecz najbardziej potrzebujących, o duchowości koptyjskiej itd.
Uczestnicy pielgrzymki odwiedzili Instytut Studiów Wschodnich w Kairze, spotkali się z tamtejszymi dominikanami, z Oussamą Nabilem z sunnickiego uniwersytetu Al-Azhar, a także pojechali do klasztoru św. Makarego w Wadi an-Natrun.
DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Egipt: pielgrzymka młodych związanych ze Wspólnotą z Taizé
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.