Eksperci KEP pracują nad dokumentem o uporczywej terapii

Eksperci KEP pracują nad dokumentem o uporczywej terapii
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / pk

Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetyki pracuje nad nowym dokumentem, który będzie dotyczył tzw. uporczywej terapii. Treść dokumentu będzie przedmiotem spotkania Zespołu w piątek 16 marca.

- Chodzi o terapię daremną czyli taką, która nie przynosi żadnego efektu oprócz cierpienia dla pacjenta - powiedział w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser, dotychczasowy przewodniczący zespołu Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetyki.

W związku z osiągnięciem przez abp. Hosera wieku emerytalnego, na zakończonym w środę zebraniu plenarnym biskupi wybrali nowego przewodniczącego - został nim bp Józef Wróbel, biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej, bieoetyk.

- Zadania nowego przewodniczącego to ciągły monitoring sytuacji bioetycznej, która się jawi w obszarze medycyny i dyscyplin pokrewnych, ale też prawodawstwa, również w zakresie ochrony życia ludzkiego i jakości medycyny w bardzo szerokim zakresie - mówi abp Hoser, który pozostanie członkiem Zespołu.

Zmiana przewodniczącego jest wynikiem regulaminu KEP, który mówi, że na czele Komisji, Rady czy zespołu może stać tylko aktywy biskup diecezjalny, a bp Henryk Hoser przeszedł już na emeryturę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Eksperci KEP pracują nad dokumentem o uporczywej terapii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.