Ekumeniczny list na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Ekumeniczny list na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
(fot. Annie Spratt / Unsplash)
1 miesiąc temu
KAI / kk

Sygnatariusze listu przestrzegli, że nie możemy oczekiwać jedynie, że po jej zakończeniu wszystko będzie jak przedtem.

Przedstawiciele Kościołów po raz pierwszy wystosowali wspólny „List ekumeniczny” na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przypadający w dniach 18-25 stycznia. Podpisali go bp Ambrogio Spreafico, kierujący komisją ds. ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego Włoskiej Konferencji Biskupiej, nowy prawosławny metropolita Włoch Polikarp (Stawropulos) i pastor Luca Maria Negro, przewodniczący Federacji Kościołów Ewangelickich we Włoszech.

Odnosząc się do przeżywanej obecnie pandemii koronawirusa sygnatariusze listu przestrzegli, że nie możemy oczekiwać jedynie, że po jej zakończeniu wszystko będzie jak przedtem. – Przeciwnie, marzymy i chcemy, żeby wszystko było lepsze niż przedtem, bo świat jest wciąż zbyt dotknięty przemocą i niesprawiedliwością, arogancją i obojętnością – napisali.

Podziękowali tym, którzy nie dali się zwyciężyć lękowi, ale wsparci obecnością Boga wyszli ku innym ludziom i okazali pomocną dłoń, będąc przy potrzebujących pożywienia, przyjaźni i bliskości. - Nasze Kościoły i wspólnoty odnalazły jedność w okazywaniu miłości, która jest największą z cnót – napisali przedstawiciele trzech wyznań. Zapewnili o modlitwie w intencji chorych, tych, którzy ich leczą, osób starszych, uchodźców i „wszystkich cierpiących w tym czasie”.

Zaprosili swe wspólnoty do modlitwy o to, by „Pan uleczył ludzkość ze zła i pandemii, z niesprawiedliwości i przemocy, i dał nam jedność między sobą”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
10,00 zł

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Ekumeniczny list na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.