Emilia i Karol Wojtyłowie jako jedno z małżeństw dążących do świętości

Emilia i Karol Wojtyłowie jako jedno z małżeństw dążących do świętości
Fot. domena publiczna / commons.wikimedia.org
Krzysztof Bronk / vaticannews.va / tk

Uczestnicy Światowego Spotkania rodzin poznawali dzisiaj postacie świętych małżonków, które mogą być wzorem w codziennym dążeniu do świętości. Wspomniano przede wszystkim o rzymskim małżeństwie błogosławionych Luigiego i Marii Beltrame Quattrocchi, którzy są patronami tego spotkania.

Ale takich przykładów świętych małżonków jest dużo więcej. My mamy błogosławioną teściową Mariannę Biernacką, która oddała życie za synową, czy choćby królowa Jadwiga, matka i żona, gdybyśmy mieli sięgać do historii – mówi Radiu Watykańskiem bp Wiesław Śmigiel, przypominając, że jest też w toku proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II, Emilii i Karola Wojtyłów.

Wśród uczestników Światowego Spotkania Rodzin dużą popularnością cieszą się również rodzice św. Teresy z Lisieux, Zelia i Ludwik Martin, ich relikwie przybyły z tej okazji do Rzymu. W codziennym życiu małżeństwa i dzieci najczęściej odwołują się jednak do przykładu Świętej Rodziny. Mówi Aleksandra Tondera, z Domowego Kościoła z Katowic, która przybyła do Watykanu z mężem Janem i czwórką dzieci.

- W naszym domu wisi ikona Świętej Rodziny. Dla nas to źródło, pierwsza święta rodzina, która jest dla nas wzorem. Wpatrujemy się w poszczególne osoby, w św. Józefa, który ostatnio jest nam bardzo bliski. On jest prawdziwą ostoją, strażnikiem rodziny. Wpatrujemy się w Najświętszą Maryję Pannę, która jest dla nas wzorem kobiecości i macierzyńskiej opieki. Mamy nadzieję, że nasze dzieci również będą wzrastać w wierze na wzór Świętej Rodziny.

DEON.PL POLECA

Źródło: Krzysztof Bronk / vaticannews.va / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Milena Kindziuk

Kim był starszy brat św. Jana Pawła II? Jak bardzo wpłynął na jego późniejsze decyzje? Oto unikalny portret Edmunda Wojtyły, ofiarnego lekarza, który inspirował przyszłego papieża, uczył go miłości do gór, aktorstwa, a także modlitwy....

Skomentuj artykuł

Emilia i Karol Wojtyłowie jako jedno z małżeństw dążących do świętości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.