Episkopat USA: Błogosławieństwo sakramentalne a duszpasterskie to nie to samo

Episkopat USA: Błogosławieństwo sakramentalne a duszpasterskie to nie to samo
Fot. Depositphotos
KAI / pk

W odpowiedzi na deklarację "Fiducia supplicans" wydaną w poniedziałek przez watykańską Dykasterię Nauki Wiary, Konferencja Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych (USCCB) wydała oświadczenie swojego rzecznika, Chieko Noguchi, podkreślając różnicę między błogosławieństwem sakramentalnym, a duszpasterskim.

"Deklaracja wydana dziś przez watykańską Dykasterię Nauki Wiary doprecyzowała rozróżnienie między błogosławieństwami liturgicznymi (sakramentalnymi) a błogosławieństwami duszpasterskimi, które mogą być udzielane osobom pragnącym miłującej łaski Bożej w swoim życiu. Nauczanie Kościoła na temat małżeństwa nie uległo zmianie, a niniejsza deklaracja to potwierdza, jednocześnie starając się towarzyszyć ludziom poprzez udzielanie błogosławieństw duszpasterskich, ponieważ każdy z nas potrzebuje uzdrawiającej miłości i miłosierdzia Boga w naszym życiu" - stwierdził amerykański episkopat.

Źródło: KAI / pk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Episkopat USA: Błogosławieństwo sakramentalne a duszpasterskie to nie to samo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.