Episkopat Włoch utworzył zespół ds. walki z pedofilią w Kościele

Episkopat Włoch utworzył zespół ds. walki z pedofilią w Kościele
(fot. shutterstock.com)
KAI/ ed

Także ofiary pedofilii w Kościele zaproszone zostaną do udziału w powołanym właśnie przez radę stałą episkopatu Włoch zespole roboczym do walki z tym zjawiskiem.

Poinformował o tym na zakończenie jesiennej sesji tego gremium sekretarz generalny konferencji biskupiej bp Nunzio Galantino. Na czele zespołu stanie , arcybiskup Rawenny Lorenzo Ghizzoni, obserwujący z ramienia episkopatu prace Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.

Papież: pedofilia w Kościele jest jak "diaboliczna" ofiara >>

Przekonani, że w chwili obecnej priorytetami w dziedzinie walki z pedofilią są zapobieganie i formacja, biskupi włoscy powołali zespół, którego zadaniem będzie systematyczna pomoc poszczególnym diecezjom w podejmowaniu tej problematyki, zgodnie, jak podkreślono, z wytycznymi przyjętymi w 2012 r. oraz ze wskazówkami samego Ojca Świętego. Rezultaty jej prac, zarówno w zakresie wychowawczym, jak i organizacyjnym, przekazywane będą duchownym, rodzicom, wychowawcom i duszpasterzom, jak i samej młodzieży.

Jak podkreślił jego sekretarz generalny, episkopat Włoch ma nadzieję, że inicjatywa przyczyni się do wzrostu zaufania do Kościoła i jego wiarygodności, a także do niesłabnącej czujności całego społeczeństwa wobec "tego dramatycznego tematu, nie tylko w Kościele, a wypracowane propozycje i rozwiązania pomogą uniknąć zgubnej improwizacji w tej materii". "Sprawa jest dramatyczna i nie może być taryfy ulgowej dla nikogo", podkreślił bp Galantino, który ujawnił, że do współpracy zaproszone zostaną również ofiary nadużyć.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Episkopat Włoch utworzył zespół ds. walki z pedofilią w Kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.