Eucharystia ma uzdrawiającą moc. Paulini wyjaśniają tajemnice mszy

Eucharystia ma uzdrawiającą moc. Paulini wyjaśniają tajemnice mszy
Fot. Anne-Sophie Heist / Depositphotos.com
KAI / mł

Dla wielu praktykujących katolików Msza Święta wciąż pozostaje tajemnicą. Ich wiedza sprowadza się niekiedy jedynie do znajomości gestów. Gdy jednak dowiemy się i zrozumiemy, jak wielką świętością jest Eucharystia i jak wielką posiada moc, to możemy całkowicie odmienić swoje życie.

Czy Eucharystia może uzdrowić? 

„Uzdrawiająca moc Eucharystii” to tytuł rekolekcji, które co miesiąc odbywają się na Jasnej Górze. Rekolekcje mają charakter otwarty i bezpłatny, może na nie przyjechać każdy. Styczniowe spotkanie rozpocznie się w piątek, 27 stycznia Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej o godz.18.30, a zakończy w niedzielę, 29 stycznia, Eucharystią o godz. 13.00 sprawowaną w Bazylice.

DEON.PL POLECA

Konferencje odbywać się będą w Sali Papieskiej im. św. Jana Pawła II. Co istotne, program rekolekcji jest ułożony tak, aby ci, którzy nie mają możliwości zorganizowania trzech dni, a poświęcą na nie jedynie sobotę, niczego co ważne nie stracili. Rekolekcje głosi o. Zbigniew Ptak, paulin z Jasnej Góry, dyrektor Wydawnictwa Zakonu Paulinów „Paulinianum”.

Bezpłatne rekolekcje na Jasnej Górze

- Uzdrawiająca jest Miłość, a podczas Mszy św., kiedy otrzymujemy Komunię św. otrzymujemy Miłość w takim nadmiarze, że nie da się tego z niczym porównać. Karmimy się żywym Bogiem, który jest Miłością – tłumaczy paulin.

Spotkania mają pomóc uczestnikom rozkochać się w tym, co dla katolików najważniejsze, czyli Eucharystii, a także pogłębić relację z Jezusem Eucharystycznym. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: eucharystia.jasnagora.pl.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Dlaczego na Zachodzie czyni się znak krzyża od lewej do prawej strony? W jakich okolicznościach przed chrześcijaństwem używano zawołania Kyrie eleison? Co miał na myśli Jezus, mówiąc o „ciele i krwi”? Czy podczas Modlitwy Pańskiej...

Skomentuj artykuł

Eucharystia ma uzdrawiającą moc. Paulini wyjaśniają tajemnice mszy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.