Fatima: w 2023 r. do sanktuarium przybyło ponad 6,8 mln pielgrzymów

Fatima: w 2023 r. do sanktuarium przybyło ponad 6,8 mln pielgrzymów
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
KAI/dm

Do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie przybyło w 2023 r. ponad 6,8 mln pielgrzymów, oszacowały władze tego położonego w środkowej Portugalii miejsca kultu maryjnego. Jak poinformował rektor sanktuarium ks. Carlos Cabecinhas, liczba ta była wyższa o 39 proc. w porównaniu z 2022 r., a także o 9 proc. wobec 2019 r. uważanego za ostatni rok przed nadejściem pandemii koronawirusa. 

Duchowny przypomniał, że szacunki z ostatniego roku pozwalają wierzyć, że sytuacja po COVID-19 powróciła już do normy. Przypomniał, że przez wiele miesięcy na terenie tego miejsca kultu maryjnego obowiązywały surowe restrykcje przeciwepidemiczne, które doprowadziły zarówno do zakazu wstępu dla pielgrzymów, jak też strat finansowych. Wyjaśnił, że w 2023 r. władze sanktuarium fatimskiego zanotowały przychód na poziomie 21,7 mln euro, podczas gdy wydatki wyniosły 21,6 mln euro.

DEON.PL POLECA
Kluczowym wydarzeniem w 2023 r., jak wynika z danych władz portugalskiego sanktuarium, było włączenie Fatimy w organizację Światowych Dni Młodzieży, które w dniach 1-6 sierpnia odbyły się w Lizbonie.

Z tej okazji do stolicy Portugalii przybył papież Franciszek. 5 sierpnia odwiedził on fatimskie sanktuarium spotykając się z młodzieżą z całego świata. Z danych zaprezentowanych przez ks. Cabecinhasa wynika, że w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży do Fatimy przybył ponad 1 mln osób z 68 państw świata.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Objawienia fatimskie (13 maja-13 października 1917 roku) były przede wszystkim znakiem nadziei dla człowieka, który może pokładać ufność w Panu. Matka Boża zachęciła prostych pastuszków do modlitwy różańcowej, co miało przynieść pokój całemu światu. Na...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Fatima: w 2023 r. do sanktuarium przybyło ponad 6,8 mln pielgrzymów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.